آستارا – ایرنا – مسئولان تالش به مناسبت ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مطهری و روز گرامیداشت مقام معلم، با اهدای هدایایی از ۲۸ معلم نمونه این شهرستان تجلیل کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار تالش روز یکشنبه در آئین تجلیل از معلمان در سالن اجتماعات فرمانداری گفت: از اسفند ۹۸ تاکنون با معضل کرونا درگیر هستیم و آموزش و پرورش با وجود تنگناهای مالی ناشی از تحریم ها، با مهیا کردن بستر شاد برای تعلیم و تربیت دانش آموزان خوش درخشید.

محمد حسین شاهکویی ادامه داد: معلمان در طول ۴۲ سال بعد از انقلاب اسلامی، افراد موثر و برجسته ای را پرورش داده و برای توسعه کشور زحمات و خدمات موثری متحمل شده اند.

مدیر آموزش و پرورش تالش نیز در این آئین گفت: از سال تحصیلی گذشته به دلیل شیوع کرونا، به بخش آموزش دانش آموزان بیشترین آسیب وارد شد اما معلمان با ایثار، یک روز هم از تعلیم و تربیت عقب ننشستند.
سید مرتضی مختاری با اشاره به تاثیرات مثبت آموزش غیرحضوری در موفقیت دانش آموزان گفت: کسب بیش از ۵۰ رتبه زیر هزار و قبولی ۵۰ نفر در رشته پزشکی از شهرهای مختلف تالش، نشانگر تلاش معلمان و همت دانش آموزان است.
وی افزود: امروز از ۲۸ معلم منتخب تجلیل شد و یکی از آنها بنام زهره رضاپور معلم ابتدایی دارای مقام استانی است و بقیه مدیر، معلم، مشاور و بازنشسته منتخب شهرستانی هستند.

آموزش و پرورش تالش ۳۷ هزار دانش آموز دارد و برای جلوگیری از شیوع ویروس عالمگیر کرونا، کلاس های درس مدارس و دانشگاه ها در فضای مجازی برگزار می شود.
شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب استان گیلان واقع شده است.