آستارا – ایرنا – سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تالش از جمع‌آوری ۸۵۰ کیلوگرم زباله از پارک جنگلی گیسوم و ساحل جوکندان این شهرستان با تلاش مسئولان محلی، دوستداران طبیعت و عوامل یگان حفاظت محیط زیست خبر داد.

 رامین شیلاتی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: روز گذشته با رعایت کامل اقدامات و نکات بهداشتی از مسیر جاده جنگلی گیسوم با هدف فرهنگ سازی و استفاده خردمندانه از طبیعت و مدیریت اصولی پسماند، حدود ۳۵۰ کیلوگرم زباله جمع آوری و به محل دفن زباله بخش اسالم منتقل شد.
 وی افزود: طرح گردشگری گیسوم تالش از مقاصد مهم گردشگران است و همه ساله جمع زیادی از مسافران و گردشگران نقاط مختلف ایران از آن بازدید می کنند و متاسفانه زباله های زیادی در آن رها می شود.

وی زباله را تهدیدی جدی برای محیط زیست عنوان کرد و گفت: اداره حفاظت محیط زیست با استفاده از تشکل های مردمی و مشارکت ارگان ها و نهادهای مختلف، برای ترویج فرهنگ پاسداشت طبیعت تلاش می کند.

او گفت: در ۲ اردیبهشت (روز جهانی زمین پاک) نیز با تلاش کارکنان حفاظت محیط زیست تالش و با شعار احیای زمین، افزایش بهره‌وری برای توسعه‌ پایدار، حدود ۵۰۰ کیلوگرم زباله از ساحل جوکندان جمع آوری و به محل دفن پسماند در محدوده روستای قروق منتقل شد.

به گفته سرپرست اداره حفاظت محیط زیست تالش، این شهرستان از ۹۳ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر برخوردار است و پیش از شیوع کرونا، جاذبه های گردشگرپذیر آن، همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کرد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و با بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع و در نوار ساحلی آن در حاشیه دریای خزر، هشت طرح سالمسازی دریا ایجاد شده است.