آستارا – ایرنا – مسئولان آستارا به مناسبت روز معلم از مدارس بازدید کرده و با اهدای شاخه‌های گل به مدیران و معلمان، این روز را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه در بازدید از مدارس عدالت، پروین اعتصامی، آیت‌الله طالقانی و شهید حاجی عباسی این شهرستان، تلاش فعالان تعلیم و تربیت را با هیچ مسئولیتی قابل مقایسه ندانست و نقش معلمان را در شکل گیری شخصیت و تربیت نیروی انسانی، غیرقابل انکار توصیف کرد.

غلامرضا مرحبا گفت: معلمان، پدران معنوی جامعه هستند و نباید دغدغه مالی داشته باشند و اگر حمایت شوند، بدون دغدغه خاطر با هدف ساختن نسلی پویا تلاش خواهند کرد.

فرماندار آستارا هم در این بازدیدها نگاه ویژه نظام جمهوری اسلامی ایران به جایگاه معلمان و تلاش های دولتمردان برای رفع دغدغه های این قشر را خاطرنشان شد.

عباس صابر تدریس در فضای مجازی را به علت نبود ارتباط چهره به چهره با دانش آموزان، از دشواری های آموزش عنوان کرد که معلمان با تکیه بر ظرافت های خاص خود از عهده این امر خطیر برآمده اند.

وی با اعلام اینکه برخی مدارس نظیر آیت الله طالقانی و شهید حاجی عباسی به دلیل بافت قدیمی نیازمند نوسازی و مقاوم سازی هستند، گفت: پیگیری های لازم از اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس صورت خواهد گرفت.

او با اشاره به نقش سازنده معلمان در عرصه های علمی، فرهنگی و سیاسی، بر تاثیرگذاری این قشر برای افزایش مشارکت مردم در انتخابات ۲۸ خرداد تاکرد کرد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این بازدیدها تلاش معلمان برای آموزش مجازی در ایام پیشگیری از کرونا را ارزشمند توصیف کرد.

سجاد موسوی افزود: در اجرای طرح سند تحول بنیادین با همکاری دبیران و مدیران مدارس، اقدامات خوبی در آستارا انجام شده و خیران در رفع کاستی های مدارس مشارکت خوبی دارند.

۱۲ تا ۱۸ اردیبهشت ماه سالروز ایام شهادت استاد شهید مرتضی مطهری، هفته معلم نام گرفته است.

شهرستان بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و حدود هزار معلم در ۱۶۰ مدرسه دولتی و غیردولتی آن به ۱۸ هزار دانش آموز تدریس می کنند.