آستارا – ایرنا – رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی آستارا از کارفرمایان خواست با بکارگیری فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در قالب طرح کارورزی، از ۲ سال معافیت بیمه کارفرمایی برخوردار شوند.

شهلا قاضی پور روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس طرح کارورزی، فارغ التحصیلان دانشگاه ها پس از ثبت نام در سامانه کارورزی به واحدهای تولیدی و اقتصادی معرفی می ‌شوند تا در دوره چهار تا ۶ ماهه در بنگاه های اقتصادی مشغول به کار شوند.

وی ادامه داد: در طول دوره، بیمه مسئولیت مدنی کارورز از طرف اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی پرداخت می‌شود و میزان حق الزحمه کارورزان با توجه به مدرک تحصیلی، از سه تا چهار میلیون ریال تعیین و از سوی دولت به حساب کارورزان واریز می‌ شود.

وی تسهیلات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی را سبب اشتغالزایی در روستاهای آستارا اعلام کرد و گفت: در سال گذشته ۲۳۰ نفر در قالب ۱۹۷ طرح از تسهیلاتی بالغ بر ۶ میلیارد و ۶۴۱ میلیون ریال بهره مند شدند.

وی ادامه داد: پارسال ۱۰میلیارد و ۶۱۱ میلیون ریال تسهیلات حمایتی با سود ۱۲ درصد به هزار و ۱۳۲ واحد اقتصادی حقیقی و حقوقی آسیب‌ دیده از کرونا پرداخت شد و بیشترین وام در حوزه صنعت، معدن و تجارت بود.

قاضی پور گفت: ۲۳۰ کارگر در سال گذشته از بیمه بیکاری برخوردار شدند و ۴۵ مجوز مشاغل خانگی صادر و پنج شرکت تعاونی در حوزه های خدماتی، تولیدی و گردشگری تشکیل شد و تعداد تعاونی های آستارا به ۳۶۰ شرکت افزایش یافت.

۱۱ اردیبهشت روز جهانی کارگر است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.