رشت – ایرنا- معاون اجتماعی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: فرهنگ‌سرای معروف به عنوان مرکزی برای آموزش حقوق شهروندی در کلانشهر رشت راه‌اندازی می‌شود.

عبدالکریم علیزاده روز یکشنبه در نشست با مسئولان شهری رشت با قدردانی از روحیه مبارزه با فساد و کار جهادی شهردار رشت اظهار داشت: مردم از مجموعه شهرداری که یک نهاد خدمت‌رسان پیشگام است انتظارات زیادی دارند هرچند فقدان مدیریت واحد شهری، شهرداری‌ها را ناخواسته درگیر بسیاری از بروکراسی‌های اداری کرده است.

وی با تاکید بر لزوم آموزش حقوق شهروندی و تبدیل امر به معروف و نهی از منکر به عنوان گفتمان برتر جامعه افزود: با هدف ارتقای سطح مطالبه‌گری و افزایش آگاهی‌های اجتماعی و حقوق شهروندی، دومین فرهنگسرای معروف کشور در رشت و با همکاری شهرداری این شهر راه‌اندازی می‌شود.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان گفت: آمادگی داریم تا به صورت رایگان و با همکاری شهرداری‌های گیلان و مرکز پژوهش ستاد امر به معروف استان دوره‌های عمومی و تخصصی حقوق شهروندی را برگزار کنیم.

علیزاده با بیان اینکه فرهنگسرای معروف با هدف تدوین بسته تغییر نگاه شهروندان به امر به معروف و نهی از منکر و تسهیل‌گری برای آمر شدن تمامی شهروندان نسبت به یکدیگر و مسئولان و اشاعه فرهنگ امر به معروف تاسیس می‌شود، تاکید کرد: با تحقق امر به معروف و نهی از منکر در جامعه شاهد رفع بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی خواهیم بود.

وی با اشاره به فعالیت ۱۰ گروه جهادی امر به معروف و نهی از منکر در رشت گفت: این سازمان‌های مردم نهاد در حوزه حقوق شهروندی، مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی، مسئولان، عمران شهری و فرهنگ و هنر تشکیل شده و با مجوز رسمی در حال فعالیت هستند.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان خاطرنشان کرد: اصل هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به این دو فریضه الهی تاکید دارد در اجرا مظلوم واقع شده است.