ایسنا/گیلان استاندار گیلان گفت: مراسم پرفضیلت شب‌های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی صرفاً در فضای باز و با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

ارسلان زارع امروز در جلسه ستاد مدیریت کرونای گیلان به تغییر وضعیت شماری از شهرستان‌های قرمز استان به نارنجی طی هفته گذشته و نیز افزایش نسبی رعایت توصیه‌های بهداشتی اشاره کرد و افزود: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در گیلان علیرغم فاصله با میانگین کشوری، به ۶۲ درصد طی هفته گذشته رسیده است.

وی ادامه داد: البته شاخص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در پاساژها، اصناف و نانوایی‌ها با وجود آنکه بهبودی یافته، ولی کماکان با میانگین کشوری فاصله وجود دارد.

استاندار گیلان تصریح کرد: مراعات توصیه‌ها و رفتار اجتماعی مبتنی بر الزامات کرونایی تا دستیابی به بیش از ۹۰ درصد در سراسر استان، باید جدی گرفته شده و با مراعات دقیق آنها، دیگر شهرستان‌های پرخطر نیز تغییر وضعیت یابند.

تغییر رنگ شهرهای گیلان از قرمز به نارنجی، امیدوارکننده است

وی یادآور شد: اگرچه این تغییر رنگ از قرمز به نارنجی، امیدوارکننده است اما توجه داشته باشیم که نقطه آرامش و اطمینان نیست بلکه لازمست رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی، همچنان و با جدیت استمرار یابد.

رئیس ستاد استانی مدیریت کرونا گیلان با یادآوری اینکه تنها راه مطمئن برای قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش ابتلا، رعایت کامل توصیه هاست، گفت: باید پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات انسانی، ترددهای غیرضروری و دیگر الزامات تاکید شده، مورد توجه باشد.

وی بیان داشت: تیم‌های ویژه نظارت، اقدامات کنترلی و بازرسی‌ها برای افزایش مراقبت‌ها و رعایت کامل اصول بهداشتی را تداوم بخشند تا زمینه‌های تهدید بهداشت عمومی، کاهش یافته و به صفر برسد.

زارع افزود: از صداوسیمای مرکز استان و کارگروه رسانه و فضای مجازی نیز انتظار می‌رود که به‌طور مستمر میزان مراعات توصیه‌ها از سوی شهروندان را اطلاع‌رسانی کرده و با تولید محتواهای آگاهی‌بخش، ارتباط مستقیم توجه به الزامات بهداشتی و کاهش ابتلا به بیماری را تبیین کنند.

تقلیل بار کاری شدید بر دوش کادر پزشکی و درمانی است با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی خاطرنشان کرد: به طور قطع با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم، بار کاری شدیدی که بر دوش کادر پزشکی و درمانی است، تقلیل می‌یابد.

زارع در بخش دیگری از سخنانش به سپری شدن افزون بر نیمی از ماه مبارک رمضان اشاره و با قدردانی از همه مردم و مومنان روزه‌دار در رعایت توصیه‌ها و الزامات بهداشتی، تجربه سال گذشته در خصوص شب‌های قدر را یادآور شد و گفت: براساس تصمیم ستاد ملی کرونا مراسم پرفضیلت شب‌های قدر در شهرهای قرمز و نارنجی، در فضای باز و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در شهرستان‌های زرد و آبی در مساجد و تکایا با رعایت فاصله و جمعیت محدود برگزار می‌شود.

 توصیه به مردم برای رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی استفاده از سوی مداحان و واعظان

وی با بیان اینکه از وعاظ و مداحان نیز انتظار می‌رود که از این فرصت برای توصیه به مردم برای رعایت بیشتر دستورالعمل های بهداشتی استفاده کنند، گفت: اطمینان دارم که با رعایت کامل همه پروتکل‌ها در مساجد و اماکن تعریف شده و نیز با همراهی رسانه ملی و استانی برای افراد داخل منازل با پوشش زنده و زیرنویس ادعیه، از این شب‌های پرفضیلت بهترین بهره‌ها برده ‌شود.

 استاندار گیلان از مردم خواست تا با اعتقاد کامل نسبت به تغییر سبک زندگی و سازگاری با کرونا اهتمام جدی داشته باشند.

وی برخی تصمیمات حمایتی امروز ستاد ملی مقابله با کرونا از اصناف و کسب و کارها را نیز تشریح کرد.

استاندار گیلان همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید استاد مرتضی مطهری، از تلاش‌های همه معلمان و اهتمام آنان برای اینکه فرآیند آموزش در دوران کرونایی دچار ایستایی نشود، قدردانی کرد و روز ملی خلیج فارس را پاس داشت.

انتهای پیام