آستارا – ایرنا – رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا انتخابات را فرصتی برای نقش‌آفرینی نیروهای جدید و کارآمدتر به عرصه خدمات‌رسانی دانست و از شهروندان خواست با حضور پر شور در همه‌پرسی ۲۸ خرداد ماه اثرگذاری لازم را در تعیین خدمتگزاران خود داشته باشند.

پاشا سماپور روز شنبه با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دفتر آستارا، ضمن تبریک  ۹ اردیبهشت ماه سالروز تاسیس شوراهای اسلامی  به همکاران خود در شوراهای شهرها و روستاهای این شهرستان گفت: مشارکت بالای مردم شاخصه مهمی در اثرگذاری بر انتخابات است.

وی گفت: همانگونه که شوراهای اسلامی نهادهایی برآمده از اراده مردم برای خدمت هستند، ریاست جمهوری نیز به طور مستقیم با رای و نظر قاطبه مردم انتخاب می شود و اراده ملت در صحنه های مهم سیاسی و اجتماعی بالاترین نقش را دارد.

وی بیشترین توجه به رای و خواست مردم در اداره امور کشور را مربوط به نظام اسلامی دانست و ادامه داد: حضور پر شمار و چشمگیر مردم در صحنه های انتخابات از زمان انقلاب اسلامی تاکنون موید نقش ملت در تعیین سرنوشت کشور است و اکنون نیز در آزمون پیش رو باید خادمان خود را با دقت لازم برگزینیم.

سماپور شرکت مردم در انتخابات را تفویض و ارائه امور به وکلا توصیف کرد و افزود: در واقع ملت با دادن رای قاطع به رئیس جمهور یا اعضای شوراهای اسلامی، اداره امور کشور،  شهرها و روستاها را به وکلای خود می سپارند و سپس به نوعی به کارکرد آنها نظارت می کنند.

رئیس شورای اسلامی آستارا با قدردانی از تلاش ها و خدمات همکاران خود در شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان ابراز امیدواری کرد شهرنشینان و روستانشینان آستارا همچون گذشته با مشارکت بالا در انتخابات ۲۸ خرداد ماه بصیرت دینی و سیاسی خود را در این خطه مرزی به نمایش بگذارند.

او شوراهای اسلامی را به سبب ایجاد ارتباط سازنده بین مردم و مسئولان از اثرگذارترین تشکل ها برای رفع مشکلات و تحقق مطالبات مردم تلقی کرد و گفت: انتخاب افراد متخصص و در عین حال دلسوز و پای کار از سوی مردم، کارآمدی شوراهای اسلامی را افزایش خواهد داد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان ‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و همه پرسی شوراهای اسلامی شهر و روستا در هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری کشور ۲۸ خرداد امسال برگزار خواهد شد

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، لوندویل و ۶۲ روستا در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.