رشت – ایرنا – مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری مراسم شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقاع متبرکه استان خبر داد.

حجت الاسلام ستار علیزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : مراسم احیای شب های قدر طی تعامل با ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا و تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی به منظور استفاده عموم مردم از فضای معنوی بقاع متبرکه و امامزادگان در این اماکن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه اکثر بقاع متبرکه دارای صحن و محیط های رو باز هستند و آمادگی برگزاری مراسم شب های احیا را دارند، اظهار داشت: درها و صحن های امامزادگان به روی عموم گشوده است و امکان حضور زائران با رعایت موازین بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و داشتن دستکش در فضاهای روباز بقاع متبرکه و بهره مندی از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان به‌ویژه در لیالی قدر فراهم است.

وی خاطر نشان کرد: نظافت و ضدعفونی کردن ضریح، شبستان، قفسه‌های قرآن، مفاتیح، رحل و جامهری‌ها، صحن ها و محوطه بقاع متبرکه به صورت مداوم و همه روزه توسط خادمین افتخاری این اماکن مقدس انجام می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با اشاره به اجرای طرح ضیافت در امام زادگان گیلان از ابتدای ماه مبارک رمضان بیان داشت: تمام برنامه ها اعم از نمازهای جماعت، مراسم مذهبی و جلسات قرآنی در صحن بقاع متبرکه از ابتدای ماه مبارک رمضان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا می شود.

استان گیلان دارای ۹۴۱ بقعه متبرکه است.