رشت – ایرنا – مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت: تاکنون ۲۴ هزار و ۴۶۳ نفر در این استان از خدمات طرح ناظران سلامت بهره مند شدند.

سیاوش غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۳ هزار و ۳۴۶ واحد صنفی و اماکن عمومی از جمله بانک ها در استان از خدمات طرح ناظران سلامت بهره بردند.

وی با بیان اینکه طرح ناظران سلامت با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سپاه قدس گیلان در شهرستان های مختلف در حال اجرا است، اظهار داشت: این طرح در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه‌ علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی و در راستای صیانت از سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا به اجرا درآمد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون هزار و ۵۱ نفر از اعضای داوطلب و امدادگر آقا و یک هزار و ۶۳ نفر از داوطلبان و امدادگران خانم این جمعیت در اجرای طرح ناظران سلامت در استان مشارکت و همکاری کردند.

وی ارائه خدمات داوطلبانه با رعایت کرامت انسانی بهره وران را رویکرد طرح ناظران سلامت عنوان و بیان کرد: این طرح با رویکرد ارائه خدمات داوطلبانه و با رعایت کرامت انسانی بهره وران و حفظ سلامت جوانان و داوطلبان مشارکت کننده در این طرح به اجرا در آمد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان با اشاره به چگونگی اجرای این طرح و نحوه مشارکت جوانان، داوطلبان و امدادگران در این طرح خاطرنشان کرد: تیم با یک کارشناس بهداشت با مراجعه به صنوف مختلف به رعایت نکات بهداشتی و استفاده از ماسک تاکید می کنند.

گیلان دومین استان درگیر بیماری کرونا بود و هم اکنون در وضعیت قرمز بیماری قرار دارد.

هم اکنون رشت، رودبار، آستارا و تالش از شهرهای قرمز استان گیلان هستند.