رشت-ایرنا-فرماندهی نیروی انتظامی آستانه اشرفیه از کشف ۵ تن چوب قاچاق در منطقه دهشال بخش مرکزی و دهسر بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حمید محمدی نسب روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ماموران نیروی انتظامی منطقه این میزان چوب قاچاق را از دو دستگاه نیسان کشف و ضبط کرده اند.

به گفته وی ، پرونده دو متهم ۴۵ و ۴۲ ساله در این رابطه، در دست بررسی قرار دارد.

سرهنگ محمدی نسب همچنین با اشاره به دستگیری یک سارق نیز اظهار داشت: این سارق ۳۲ ساله به ۴ فقره سرقت منازل و ۲ فقره سرقت مغازه اعتراف کرده است.

پارک ساحلی کیسم از زباله پاکسازی شد

پارک ساحلی روستای کیسم بخش مرکزی آستانه اشرفیه به همت جمعی از دوستداران طبیعت از زباله پاکسازی شد.

این  برنامه فرهنگی عصر جمعه از سوی شورای اسلامی و دهیاری کیسم و با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا اجرا  شد .

دهیار روستای کیسم در حاشیه اجرای این برنامه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: پاکسازی پارک ساحلی این روستا با هدف ترویج فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست برگزار شده است.

رنجبر با اشاره به مشارکت خوب جوانان روستا در اجرای این طرح افزود: حدود ۱۵۰ کیلوگرم زباله با تلاش این جوانان در پارک ساحلی کیسم جمع آوری شد.

وی کیسم را  از روستاهای تفریحی و گردشگری استان گیلان دانست و یادآور شد: پارک ساحلی کیسم با داشتن جاذبه های طبیعی ، تفریحی و گردشگری حدود ۹ هکتار مساحت دارد و همه ساله میزبان بسیاری از مسافران و گردشگران از سراسر استان گیلان و کشور است.

رنجبر مشارکت عموم مردم را در حفظ طبیعت و منابع خدادادی ضروری دانست و از همه مسافران و گردشگران خواست تا از ریختن زباله در مناطق گردشگری و طبیعی خودداری کنند.

برپایی نمایشگاه مجازی گرافیک 

نمایشگاه مجازی هنر گرافیک ( آرم و لوگو تایپ) در نگارخانه مجازی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه انتشار یافت.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان آستانه اشرفیه روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در این نمایشگاه مجازی ۶۶ اثر از مجموعه آثار ابراهیم آقایی یکی از فعالین حوزه تبلیغات انتشار یافته است.

کمیل شریفی  با اشاره به اینکه این نمایشگاه مجازی تا چهاردهم اردیبهشت ماه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت افزود: علاقه مندان می توانند با مراجعه به تارنمای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستانه اشرفیه به آدرس    https://astaneh.farhang.gov.ir  از این نمایشگاه مجازی بازدید کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: همچنین به مناسبت ماه مبارک رمضان نمایشگاه مجازی خوشنویسی نیز با عنوان رضوان در نگارخانه مجازی این اداره برگزار شده است.

شریفی افزود: در این نمایشگاه تعداد ۲۵ اثر خط شکسته نستعلیق از آثار محمد رضا اسماعیل دوست جلالی برای بازدیدکنندگان انتشار یافته است.

آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.روستای کیسم با حدود یکهزار نفر جمعیت در ۱۰ کیلومتری شهر آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده است.