رشت _ ایرنا _ مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: مراسم شب های قدر بر اساس دستورالعمل های تعیین شده از سوی ستاد ملی کرونا در سراسر استان برگزار می شود.

حجت الاسلام سعید مهدوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : امسال با توجه به تصمیمات ستاد مقابله با ویروس کرونا امکان برگزاری شب های قدر در تمام مساجد و محافل مذهبی استان وجود دارد ضمن اینکه درخواست و تاکید بر آن است که ترجیحا در هوای خوب و مساعد مراسم احیا در فضای باز برگزار شود ضمن اینکه پروتکل های بهداشتی و فاصله فیزیکی رعایت شود.

وی بیان داشت: با توجه به تجربه خوب سال گذشته در برگزاری مراسم شب های قدر، متدینین، مومنان و مردم ولایتمدار استان با رعایت دستوالعمل های بهداشتی علاوه بر اینکه از ظرفیت دعا و استعاثه برای رفع مشکلات روحی، جسمی، معنوی و مادی به نحو احسن استفاده کردند و هیچ گونه آسیبی از این ناحیه بر نظام بهداشتی وارد نشد بلکه همین شب های قدر و تجمعات مومنان با رعایت فاصله اجتماعی، دعا و نهضت مواسات و عمل نیکوکارانه شان موجب کمک به نظام بهداشتی شده و امسال نیز همین اتفاق خواهد افتاد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مومنان ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیرانه از انتشار ویروس کرونا در جلسات شب های قدر حضور باشکوه و هدفمند داشته باشند، تصریح کرد: بهترین دعا در این شب ها ادعیه ماثوره (وارد شده از معصومین (ع)) و طلب استغفار حضرت حق است.

وی در ادامه شب های قدر را شب های دعا، برکت و طلب مغفرت الهی عنوان و اظهار کرد : باید از این ظرفیت معنوی که می تواند گروه گشا برای بسیاری از امور دنیوی و اخروی باشد به بهترین نحو بهره ببریم.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه بسیاری از معضلات اجتماعی، فرهنگی، اخلاقی، سیاسی و اقتصادی می تواند در این شب ها گره گشایی شود، بیان داشت: در این شب ها صدقه مستحب بوده و چه خوب است تا در فرصت تنگناههای معیشتی، مومنان، هیات های مذهبی و تشکل ها نهضت مواسات را در کنار دعا و استغفار داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گیلان بیان داشت: امید است تا مومنان در شب های قدر از ظرفیت دعا استفاده کرده و از خداوند بخواهند علاوه بر دفع بلا و شر ویروس کرونا، صاحب دولت توانمند، قوی، حزب الهی و پرتوان، مرد میدان و حاج قاسم سلیمانی صفت، برخوردار شوند.