رشت – ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان اعلام کرد: با توجه به شرایط ویژه سال جاری و شیوع کرونا «مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر» سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر تا اول دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به نقل از قاسم مصفا،  این اقدام بدلیل کم شدن تعداد اجراهای تئاتر و به درخواست متقاضیان انجام شده است.

وی به نقل از دبیرخانه سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر گفت: در بخش «مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر» عکاسان و طراحانی می‌توانند متقاضی حضور شوند که آثار آن‌ها مربوط به نمایش‌های روی صحنه رفته از اول آبان ۱۳۹۸ تا اول آذر ۱۳۹۹ در قالب اجرای عمومی یا جشنواره‌ای است.
«مسابقه و نمایشگاه پوستر تئاتر» جشنواره سی‌ونهم به جز پوستر اجرا، رویدادهای برگزارشده مرتبط با تئاتر در بازه زمانی ذکرشده را نیز شامل می‌شود.
فرآیند ثبت تقاضای شرکت در «مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر» از طریق سایت جشنواره صورت می‌گیرد؛ اما پیش از آن ضروری است متقاضیان لوح‌های فشرده حاوی آثار خود را با فرمت jpg با کیفیت ۳۰۰ dpi در اندازه ۵۰ × ۷۵ از طریق پست یا به صورت حضوری به دبیرخانه ارائه و کد رهگیری دریافت کنند.
 با درج کد رهگیری در سایت جشنواره سایر مراحل ثبت تقاضا انجام می‌شود؛ ضروری است مشخصات و شماره تماس بر روی لوح فشرده درج شود.
این بخش به مدیریت مهدی آشنا در سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر برگزار خواهد شد.
سی‌ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه در سال جاری برگزار می‌شود.