ایسنا/گیلان معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به بستری ۷۲۰ بیماری کرونایی در استان، گفت: وضعیت کرونایی استان بین قرمز و نارنجی است و نیمی از شهرستان ها قرمز هستند.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۱۱۰ بیمار جدید کرونایی در استان گیلان طی شبانه روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در مجموع ۷۲۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان بستری هستند و حدود ۱۰۰ نفر در وضعیت شدیدا بدحال قرار دارند.

وی با بیان اینکه طی مدت به ۶۰۰ بیمار سرپایی در مراکز بهداشتی و درمانی استان رسیدگی کردیم، گفت: وضعیت کرونایی استان بین قرمز و نارنجی است و نیمی از شهرستان ها قرمز هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان رشت به عنوان کلانشهر استان، اضافه کرد: در صورت رعایت پروتکل های بهداشتی طی روزهای آینده وضعیت بهتری خواهیم داشت.

حیدرزاده، با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجماعی و عدم حضور در تجمعات و ماسک زدن، گفت: مردم سعی کنند در این ایام به دید و بازدید والدین سالمند خود نروند، زیرا سالمندان سیستم ایمنی ضعیفی دارند و احتمال ابتلای آنان به کرونا بیشتر است.

وی با اشاره به ادامه روند واکسیناسیون کرونا در گیلان، یادآور شد: به کادر بهداشت و درمان بخش کرونا، جانبازان شیمیایی بالای ۷۰ درصد و سالمندان بالای ۸۰ سال در حال تزریق واکسن هستیم.

انتهای پیام