آستارا – ایرنا – ماموران نیروی انتظامی آستارا ۱۸ تن میگوی قاچاق را کشف کردند و یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان، یک هکتار اراضی ملی را از دست متصرفان آزاد کرد.

فرمانده نیروی انتظامی آستارا روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: ماموران پلیس امنیت اقتصادی مستقر در اداره کل گمرک این شهرستان، روز گذشته در بازرسی از کامیون های یخچال دار، میگوهای قاچاق و فاقد مجوز حمل را کشف کردند و محموله را به اداره کل گمرک تحویل و راننده ۴۳ ساله را به دادگاه ارجاع دادند.

 سرهنگ محمد نمازی افزود: میگوها ۲۱ میلیارد ریال ارزش داشت و با توجه به زیان قاچاق به اقتصاد و فرهنگ جامعه، پلیس با تمام توان با قاچاقچیان و اخلالگران نظم و امنیت اقتصادی مقابله می کنند.

رفع تصرف اراضی ملی

 رئیس اداره منابع طبیعی آستارا اظهار کرد: یک نفر در روستای هودول، حدود یک هکتار اراضی ملی را تصرف کرده بود و امروز با پیگیری حقوقی، به آزادی زمین و دستگیری و معرفی فرد متخلف به دادگاه اقدام شد.

محمد جعفر گل محمدی همکاری مردم در حفاظت منابع ملی را خوب ارزیابی کرد و از شهروندان خواست، تصرفات اراضی ملی و تخریب جنگل را با شماره تلفن ۱۵۰۴ اطلاع‌ دهند.

وی یادآور شد: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار است و جنگل های این شهرستان را گونه های بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون تشکیل می‌دهد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.