رشت- ایرنا- نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت : مسئولان در نشست های برجامی باید فرمایشات مقام معظم رهبری را مدنظر داشته باشند و بدانند که همه تحریم ها باید برداشته شود و این جمهوری اسلامی است که باید اقدامات طرف های مقابل راستی آزمایی کند.

آیت الله رسول فلاحتی در پیام جمعه این هفته رشت که بدلیل شیوع کرونا بصورت مجازی برگزار شد، افزود:  شک نداریم که تحریم ها تاثیر گذار بوده اما ریشه  بسیاری از مشکلات را باید در داخل جست.

 وی با اشاره به نشست های وین گفت: چرا هنوز عده ای عجله دارند که نشست های برجامی نتیجه بدهد و برخی خوشبینی کاذب ایجاد می کنند و همه مشکلات کشور را به تحریم ها ربط می دهند؟  
وی عنوان کرد : در عین حال در این نشست ها باید با هوشیاری و توجه جدی به تاکیدات و رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت حضور و مشارکت مردم در انتخاب افراد شایسته برای اداره امور خود بیان کرد: رئیس جمهوری آینده باید دارای ویژگی هایی چون آشنا به درد مردم و عدالت طلب باشد.

خطیب این هفته پیام جمعه رشت افزود : رئیس جمهوری باید درد مردم و کشور را بفهمد با ایمان و دارای عملکرد انقلابی و جهادی باشد.
آین الله فلاحتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: وضعیت ادامه این بیماری برای هیچکس روشن نیست و مسئولان باید با دقت برنامه ریزی کنند که چگونه می خواهند با آن روبرو شوند آیا وضعیت قرنطینه باید همینطور ادامه یابد؟
وی افزود: شغل فقط نانوایی و میوه فروشی نیست و مسئولان بایستی آسیب ها و فقری که در جامعه از قرنطینه ناشی می شود را مد نظر قرار دهند و برای آن چاره اندیشی کنند.
وی از مسئولان ستاد مبارزه با کرونا خواست مردم را به سمت توصیه های اسلام سوق دهند چرا که در دین اسلام همه توصیه های بهداشتی به درستی و تاکید بیان شده است.
وی ادامه داد: آیا همان اندازه که به فکر سلامت جسم مردم هستید به فکر سلامت روح و دین مردم هم هستید؟ آیا به نتیجه شوم بسته بودن مساجد فکر کرده اید؟
آیت الله فلاحتی با اشاره به در پیش بودن شب های ارزشمند قدر گفت: نباید مساجد تعطیل شوند اما متولیان مسجد تلاش کنند برنامه های لیالی قدر کوتاه و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش ضمن گرامیداشت روزهای یازدهم و دوازدهم اردیبهشت ماه که روز کارگر و معلم نامگذاری شده از مسئولان خواست برای رفع مشکلات کارگران برنامه ریزی نمایند.
وی همچنین بر ضرورت رفع مشکلات کشاورزان از جمله مشکل کم آبی کنونی تاکید کرد.