آستارا – ایرنا – نهم اردیبهشت ماه، روز شوراهای اسلامی با تجلیل و تکریم جمعی از اعضای این نهادهای مدنی در آستارا گرامی داشته شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا روز پنجشنبه در آئین تجلیل از شوراها در فرمانداری از شوراهای اسلامی خواست از ظرفیت و طرح های نخبگان و سازمان های مردم نهاد در راستای مدیریت شهری استفاده کنند.

عباس صابر ارتباط و تعامل شوراهای اسلامی با دستگاه ها و سازمان های دولتی را بسیار مهم توصیف و بر پیگیری طرح های عمرانی از سوی شوراها، بعد از تصویب بودجه شهرداری ها تاکید کرد.

وی اظهار کرد: با تامین منافع عمومی، سایر منافع نیز تامین می شود و منتخبان شوراها در دوره ششم، باید با طرحی نو در مدیریت شهری به سمت تعریف درآمدهای پایدار حرکت کنند.

فرماندار آستارا افزود: با توجه به مطالبات مردم، تلاش مضاعفی باید از شوراها مشاهده شود و امیدواریم در دوره جدید شوراها، شاهد همگرایی بیشتر برای مدیریت شهری باشیم.

صابر ادامه داد: نقص های موجود در قوانین شورا باعث ضعف خدمات شهری می شود و باید رویکرد شورا تغییر کند و با پرکردن خلاءهای قانونی، فرصت های بهتری در مدیریت شهری ایجاد شود.

وی گفت:  فرمانداری آستارا بدون دخالت در امور داخلی شوراها و تصمیمات شهرداری ها برای اجرای طرح های توسعه شهری و حمایت از سرمایه گذاران آماده همکاری است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان آستارا هم در این جلسه، وجود شوراها را نشانگر اهمیت این نهادها نزد نظام اسلامی دانست و گفت: تمام کارها و حرکات شوراها باید همگام با دین مبین اسلام باشد.

پاشا سماپور ادامه داد: اقدامات خوبی در زمینه عمران شهری با حضور سرمایه گذاران در آستارا آغاز شده و امیدواریم شاهد ارائه خدمات بیشتر و رفع مشکلات مردم باشیم.

 شوراهای اسلامی شهرهای آستارا و لوندویل به ترتیب هفت و پنج عضو اصلی دارند و در پایان این آئین، با اهدای هدایایی از شوراها تجلیل شد.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.