ایسنا/گیلان نماینده رشت در مجلس، ضمن تاکید بر حمایت خود از اقدامات نهاد کتابخانه های عمومی در حوزه های فرهنگی و زیرساختی در کشور، بر لزوم اتمام کتابخانه مرکزی رشت تا پایان خرداد ۱۴۰۰ تاکید کرد.

جبار کوچکی نژاد در حاشیه بازدید از روند پروژه در حال تکمیل کتابخانه مرکزی رشت، بر لزوم اتمام پروژه مذکور تا پایان خردادماه ۱۴۰۰ تاکید کرد و گفت: از نهاد کتابخانه های عمومی و مجموعه اقدامات فرهنگی و زیرساختی آن تا حصول نتایج ملموس و مثبت حمایت می کنیم.

نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی، همچنین از پیگیری خود برای تخصیص اعتبار لازم جهت تامین تجهیزات باقی مانده و محوطه سازی این پروژه خبر داد.

پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز، به گنجایش بیش از ۲۰۰ هزار جلدی مخزن کتاب این پروژه اشاره کرد و گفت: راه اندازی نخستین بخش مجهز نگهداری و حفاظت از نسخ خطی استان گیلان در این مرکز نیازمند تامین اعتبار مناسب و پایدار است.

وی همچنین بهره برداری از کتابخانه مرکزی رشت در زمان اعلام شده را دارای اثرات مثبتی در استان دانست و اظهار کرد: با پیش بینی های لازم برای ایجاد بخش های متنوع در تمام طبقات و قسمت های این کتابخانه، امیدواریم مردم گیلان و عموم پژوهشگران و دانشجویان از امکانات ویژه آن بهره مند شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با اشاره به پیشرفت ۹۰ درصدی پروژه، مراحل آماده سازی محوطه کتابخانه از ماه آینده را از مهمترین برنامه های دست اندرکاران عنوان کرد و یادآور شد: امیدواریم با تخصیص اعتبار پیش بینی شده شاهد اتمام فیزیکی این پروژه بزرگ و ورود به مرحله تجهیز آن جهت افتتاح باشیم.

انتهای پیام