آستارا – ایرنا – فرماندار آستارا گفت: امسال مدارس تعدادی از روستاها نظیر قره سو، ویرمونی، شیری حیاطی و عنبران با مشارکت بنیاد برکت نوسازی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا عباس صابر روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در اداره آموزش و پرورش آستارا افزود: دانش آموزان برخی روستاها از نبود فضاهای آموزشی مناسب رنج می برند و باید فضاهای آموزشی استاندارد برای آنها مهیا شود.

وی از دبیران و کارکنان مدارس خواست با شیوه ها و روش های جدید، دانش آموزان را به تحصیل در فضای مجازی تشویق کنند و دستورالعمل های بهداشتی برای امتحانات حضوری دانش آموزان پایه دوازدهم را به اجرا در آورند.

وی مقام شامخ معلم را شایسته قدردانی دانست و بر تجلیل از آموزگاران و دبیران نمونه و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای معلم بمناسبت هفته معلم تاکید کرد.

فرماندار آستارا گفت: در سال های گذشته به دلیل سهل ‌انگاری در صدور سند مالکیت، برخی واحدهای آموزشی از تملک آموزش و پرورش خارج ‌شده است و باید با نقشه برداری از املاک فاقد سند، مقدمات سنددار شدن فراهم شود.

امام جمعه آستارا نیز در این جلسه به سختی های آموزش مجازی اشاره و از تلاش معلمان در این راستا قدردانی کرد.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا پیشرفت کشور را مدیون آموزش و پرورش دانست و از معلمان خواست با علم روز، جهت پیشرفت دانش آموزان تلاش کنند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را جدی بگیرند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم از اتخاذ تدابیر لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی در امتحانات حضوری هزار و ۶۰۰ دانش آموز پایه دوازدهم در ۱۲ حوزه امتحانی خبر داد.

سجاد موسوی با اشاره به آغاز ثبت نام اینترنتی کتب درسی برای سال تحصیلی جدید از دانش ‌آموزان مقاطع مختلف خواست، به صورت انفرادی یا گروهی در سامانه اینترنتی www.irtextbook.com نام نویسی کنند.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و  ۱۸ هزار دانش آموز در ۱۶۰ مدرسه آن به تحصیل علم مشغول هستند.