رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه گفت : صلاحیت ۵۲ داوطلب شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهرهای آستانه اشرفیه وبندرکیاشهر توسط نظارت این شهرستان تائید شد.

حمید رضایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در مجموع ۷۵ نفر ( ۴۵ نفر شهر آستانه اشرفیه و ۳۰ نفر شهر بندرکیاشهر) برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر ثبت نام کرده اند، افزود: از این تعداد ۹ نفر از شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی مناطق شهری این شهرستان انصراف داده اند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همچنین از سوی هیات های اجرایی و نظارت شهرستان، صلاحیت هفت نفر از داوطلبان در آستانه اشرفیه و هفت نفر نیز در بندرکیاشهر تائید نشده است.

به گفته رضایی، افرادی که صلاحیت آنان برای شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر آستانه اشرفیه و بندرکیاشهر تائید نشده می توانند از فردا نهم اردیبهشت ماه به مدت چهار روز به هیات نظارت استان مراجعه و نسبت به اعلام اعتراض خود اقدام نمایند.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و میان ‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، روز ۲۸ خرداد برگزار می شود.