رشت – ایرنا – مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از اجرای طرح مهرواره محله همدل در این استان به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین سعید مهدوی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح در راستای حل مشکلات مربوط به حوزه‌های مختلف از جمله  اجتماعی، اقتصادی، آموزشی، تربیتی، خانواده، مذهبی، اخلاقی، زیرساختی، زنان، رسانه و هویت‌ بخشی، سبک زندگی و سلامت، حقوقی، گفتمان انقلابی و فرهنگی ایرانی اسلامی، پیشگیری از فساد در محله ها در گیلان به اجرا درآمد.

وی با بیان اینکه مهرواره محله همدل از مهمترین برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در کشور در ایام ماه مبارک رمضان تا عید غدیر در دستور کار قرار دارد، افزود:در این مهرواره مساجد، کانون‌ های مذهبی و تشکل‌ های دینی که مشکل محله را شناسایی و با توجه به دغدغه اجتماعی آن را حل کنند، می‌توانند در سامانه مربوط به محله همدل ثبت و امتیازات لازم برای ورود به مرحله کشوری را دریافت نمایند.

وی جشنواره ملی نور و امید را از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی به مناسبت ماه رمضان عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در این جشنواره می‌توانند در بستر فضای مجازی آیاتی با موضوع امید آفرینی را به صورت ترتیل خوانی و یا با استفاده از هر ابزار هنری و مهارتی تولید اثر کرده و با هشتک نور و امید در فضای اینستاگرام و روبیکا نشر دهند به برگزیدگان جوایز ارزنده‌ای اهدا می شود.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه از نیمه شعبان و همزمان با میلاد با سعادت امام زمان (عج) جشنواره امید آفرینان در گیلان آغاز شد، ادامه داد: این جشنواره به صورت ماهانه و با موضوعات مرتبط با هر ماه برگزار می‌شود بنابراین علاقمندان می‌توانند در ماه مبارک رمضان با عنوان فصل بندگی آثار خود را در اینستاگرام روبیکا با هشتگ امید آفرینان فصل بندگی نشر دهند در پایان هر ماه برگزیده اعلام و به آثار برتر جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه که از ابتدای ماه مبارک رمضان اقامه نمازهای یومیه در مساجد با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی انجام شده است، اضافه کرد: یکی از تاکیدات سازمان تبلیغات به مساجد و هیئت‌ های امنا رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در هنگام برگزاری نمازها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه مراسم شب‌ های قدر و احیا بر اساس دستورالعمل‌ های تعیین شده از سوی ستاد ملی کرونا در تمام مساجد و محافل مذهبی برگزار می شود، افزود: از ابتدای ماه مبارک رمضان جزء خوانی قرآنی در استان گیلان برگزار شده است.

در مرحله شهرستانی و استانی مهرواره ۷۰ درصد امتیازات تیم شرکت کننده از سوی گروه پایش و ۳۰ درصد از سوی مردم اعطا می‌شود و در مرحله کشوری ۷۰ درصد امتیازات از سوی مردم اختصاص می‌یابد.