آستارا – ایرنا – مدیر عامل تیم فوتبال مقاومت آستارا گفت: دیدار این تیم با کانیاو اشنویه در سری مسابقات لیگ دسته سوم کشور به دلیل ابتلای بازیکنان مقاومت به کرونا، از سوی سازمان لیگ فوتبال کشور لغو شد.

اکبر کابینی روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: در پی تست کرونا ابتلای ۱۸ نفر از بازیکنان و کادر فنی باشگاه مقاومت آستارا قطعی شده و برابر نظر پزشک تیم، این افراد باید در قرنطینه باشند.

شیوع ویروس کرونا در اجتماعات شدت می گیرد و حذف تجمع ها و دیدارها و رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، بهترین راهکار مقابله با آن است.

مدیر عامل تیم فوتبال مقاومت آستارا ادامه داد: بازی تیم های مقاومت و کانیاو از هفته دوم مسابقات لیگ دسته سوم قرار بود روز نهم اردیبهشت ماه بعد از افطار در ورزشگاه شهید باکری ارومیه برگزار شود و تاریخ جدید بازی از سوی سازمان لیگ اعلام خواهد شد.

وی بیان کرد: تیم فوتبال مقاومت آستارا در نخستین بازی خود در هفته نخست مسابقات برابر نفت ایرانیان در ورزشگاه سردار جنگل رشت با نتیجه ۲ بر صفر شکست خورد و در این بازی ۶ بازیکن اصلی تیم به دلیل مصدومیت و نداشتن آمادگی لازم حضور نداشتند.

وی گفت: انعقاد قرارداد با بازیکنان لیگ های کشور در دستور کار هیات مدیره باشگاه مقاومت قرار دارد و هفته گذشته محسن رحیمی بازیکن سابق تیم های شهرداری فومن و خوشه طلایی ساوه با قراردادی یک ساله به تیم مقاومت پیوست.

کابینی یادآور شد: تیم فوتبال مقاومت از نظر فنی به دلیل برخورداری از سرمربی و مربیان برجسته در سطح بالاست و سرمربی تیم، سابقه بازی در تیم های لیگ برتر را دارد و خوشبختانه از نظر مالی هم مشکلی در تیم وجود ندارد.

مرحله دوم مسابقات لیگ دسته سوم فوتبال کشور با شرکت ۳۰ تیم در قالب سه گروه ۱۰ تیمی برگزار می شود و پس از انجام بازی ها، سه تیم اول هر گروه به لیگ دسته دوم کشور صعود خواهد کرد.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و سه هزار و ۵۰۰ ورزشکار در این شهرستان ساماندهی شده اند.