آستارا – ایرنا – رئیس اتاق اصناف آستارا از پلمب ۹ واحد صنفی جزو مشاغل سطح یک نظیر فروش پلاستیک، پوشاک و نوشت‌افزار به دلیل تخطی از محدودیت‌ها و دستورالعمل‌های ستاد مقابله با کرونا خبر داد.

حسین ابوالحسنی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: پلمب ۹ واحد صنفی متخلف طی شبانه روز گذشته صورت گرفت و واحدهای صنفی ضروری نظیر سوپرمارکت ها، نانوایی ها، تعمیرگاه های خودرو، مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی (بیرون بر) با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند اما متصدیان آنها باید قبل از  ساعت ۲۱ و منع تردد، واحدهای خود را تعطیل کنند.

وی بیان کرد: صاحبان صنف باید مقررات را برای تامین سلامت شهروندان رعایت کنند و مسئول هر واحد به هر دلیلی به مقررات ستاد کرونا بی‌توجه باشد، در اسرع وقت آن واحد تعطیل و با متخلفان بر اساس قوانین برخورد خواهد شد.

ابوالحسنی اظهار کرد: امروز یک واحد نانوایی نیز به دلیل رعایت نکردن وزن خمیر و اصول پخت، پلمب و نانوای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی شد و بازرسی از واحدهای صنفی در وضعیت قرمز کرونا تشدید شده است.

وی از نانوایان خواست به نصب تابلو ایام تعطیل و ساعت پخت، پرهیز از تعطیلی خودسرانه، استفاده از ترازو، کاهش مصرف نمک و ممنوعیت افزودنی های غیر مجاز نظیر جوش شیرین و تکریم ارباب رجوع توجه کنند.

رئیس اتاق اصناف آستارا از شهروندان خواست گرانفروشی، کم فروشی، درج نشدن قیمت، بی توجهی به مقررات ستاد مقابله با کرونا و صادر نشدن فاکتور در بازار را با شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و بیش از ۶ هزار واحد صنفی در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.