آستارا – ایرنا – مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه آستارا از آغاز آئین‌های هفته عقیدتی سیاسی سپاه با تدوین ۲۰ برنامه متنوع خبر داد و آموزش و پرورش این شهرستان، بازرسی از نحوه فعالیت آموزشیاران نهضت سوادآموزی را شروع کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام سید علی رضایی روز سه شنبه در نشست خبری در سپاه آستارا گفت: برگزاری مسابقه نقاشی و خوشنویسی سپاس معلم، یادواره شهدای فرهنگی، نشست های بصیرتی و روشنگری، تجلیل مربیان و هادیان سیاسی حوزه های مقاومت و جزخوانی قرآن از برنامه های هفته عقیدتی سیاسی شده است.

وی افزود: تبیین معنویت، مسائل دینی، مذهبی و انقلابی بر عهده نهاد نمایندگی ولی فقیه سپاه پاسداران است و به دلیل خطر شیوع کرونا، بیشتر این برنامه ها در فضای مجازی اجرا خواهد شد.

وی برنامه های دینی و انقلابی را از رسالت های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد و ششم تا دوازدهم اردیبهشت ماه هفته عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران را از مناسبت های مهم این تشکل انقلابی و مردمی دانست.

آغاز بازرسی از فعالیت آموزشیاران سوادآموزی

مدیر آموزش و پرورش آستارا روز سه شنبه گفت: هزار و ۴۷ سوادآموز زیر نظر ۱۲۷ آموزشیار در دوره های تحکیم، انتقال و سوادآموزی در حال تحصیل هستند و از روز گذشته بازرسی از فعالیت آموزشیاران آغاز شده است.

سجاد موسوی افزود: اطلاعات سوادآموزان باید به درستی در سامانه www.savad.ir  ثبت شود و در صورت مطابقت نداشتن اطلاعات سامانه با گزارش های بازرسان، کلاس های آموزشیاران منحل خواهد شد.

وی اضافه کرد: طرح پالایش بی ‌سوادان ۱۰ تا ۴۹ ساله با مشارکت فرمانداری، ثبت‌ احوال، شبکه بهداشت و درمان، کمیته امداد امام (ره) و جهاد کشاورزی آغاز شده است تا میزان باسوادی در شهرستان از ۹۸.۲ درصد به ۱۰۰ درصد برسد.

مدیر آموزش و پرورش آستارا گفت: برای برگزاری کلاس‌ های سوادآموزی و مهارت آموزی، آماده همکاری با دستگاه های مختلف هستیم و کتاب ها و کلاس های نهضت بر اساس نیاز مخاطبان تهیه و تدوین می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.