آستارا – ایرنا – رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان تامین و استقرار دستگاه‌های ام‌ارآی در بیمارستان‌های شرق استان، رشت و تالش با همکاری و پیگیری نمایندگان مجلس را از برنامه‌های راهبردی دانشگاه اعلام کرد.

گزارش روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا حاکی است که ارسلان سالاری شامگاه دوشنبه در نشستی با مسئولان تالش در دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: بیمارستان قدیم تالش می‌تواند به مرکز شیمی‌درمانی، رادیوتراپی و دیالیز تبدیل شود و این موضوع باید توسط مسئولان تالش مورد ارزیابی و پیگیری قرار گیرد و دسترسی شهروندان به خدمات سراپایی در مرکز شهر تسهیل شود.

نماینده مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، هدف از حضور مسئولان تالش در دانشگاه علوم پزشکی گیلان را قدردانی از این دستگاه خدمات رسان اعلام کرد و گفت: خدمات ارزنده دانشگاه علوم پزشکی گیلان موجب بالندگی حوزه سلامت شهرستان تالش شده است.

حسن محمدیاری دستگاه ام ار آی بیمارستان شهرستان ماسال و افزایش دستگاه‌های اکسیژن ساز بیمارستان‌های غرب گیلان را از نیازهای بخش درمان اعلام و ابراز امیدواری کرد مورد توجه دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار گیرد.

وی ادامه داد: امروزه اولویت، پرداختن به بهداشت و درمان مردم است و خوشبختانه کادر سلامت استان در این جهت خوب حرکت می‌کند و اقدامات قابل‌ توجهی جهت تجهیز بخش‌های بهداشت و درمان تالش انجام‌ شده و تلاش‌های کادر بهداشت و درمان بر کسی پوشیده نیست. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر لزوم افزایش نیروی انسانی بخش بهداشت و درمان تالش تأکید کرد و گفت: تا نیروی انسانی کافی نباشد، امور پیش نخواهند رفت و باید افرادی به‌ کارگیری شوند تا به مردم بیشتر خدمت‌ کنند.

فرماندار تالش نیز در این جلسه ساخته نشدن مسیر دسترسی مناسب برای ورود به بیمارستان از جاده اصلی و فعالیت محدود داروخانه این مرکز درمانی را از مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان اعلام کرد.

محمد حسین شاهکویی گفت: زیرساخت‌ها و تجهیزات بیمارستان، نیازمند نگهداری ویژه است تا مستهلک نشود و با توجه به جمعیت ۲۰۰ هزار نفری تالش، امکانات حوزه بهداشت و درمان ناکافی است.

وی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به جهت تامین و استقرار دستگاه‌ های پیشرفته درمانی و تشخیصی نظیر سی تی اسکن و ام ار آی در بیمارستان تالش قدردانی کرد و گفت: احداث مرکز قلب بیمارستان آغاز شده و امیدواریم طبق تعهد پیمانکار، طی ۱۲ ماه به بهره‌برداری برسد.

تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.