رشت – ایرنا – مدیرکل فرودگاه گیلان اعلام کرد: پروازهای فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت به ۸۲ پرواز در هفته افزایش یافته است که با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی با ۶۰ درصد ظرفیت انجام می شوند.

سید محسن میرحسینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروازهای یادشده به ۱۰ مقصد اهواز، تهران، عسلویه، اصفهان، بندرعباس، تبریز، کیش، مشهد، بوشهر و شیراز انجام می شود.  
وی عنوان کرد : همچنین از اول اردیبهشت ماه با افزوده شدن چهار پرواز جدید توسط شرکت هواپیمایی آتا تعداد پروازهای رفت و برگشت مسیر رشت – تهران به ۲۶ پرواز در هفته افزایش یافت.
وی با بیان اینکه تاکید و نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی در فرودگاه گیلان افزایش یافته است، یادآور شد: این فرودگاه در راستای اهتمام به سلامت مسافران علاوه بر تجهیز به دوربین حرارتی، استفاده از ماسک را اجباری کرده است.  
میرحسینی، تشکیل کمیته بهداشت و سلامت در فرودگاه سردار جنگل رشت، نصب بنرهای اطلاع رسانی و نمایش پیام های بهداشتی، الزام به پوشش ماسک هنگام ورود به ساختمان اداری، غربالگری و تب سنجی مسافران ورودی و خروجی توسط نیروهای هلال احمر و اورژانس فرودگاه، ضدعفونی و میکروب زدایی پایانه ها و اماکن و تجهیزات مستقر در ترمینال ها قبل و بعد از هر پرواز، ضد عفونی ناوگان تاکسیرانی فرودگاه را از جمله اقدامات مقابله ای و پیشگیرانه در موضوع شیوع کرونا عنوان کرد.
مدیرکل فرودگاه گیلان تاکید کرد: بر اساس محدودیت های کرونایی پروازهای فرودگاه سردار جنگل رشت همچنان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی با ۶۰ درصد ظرفیت انجام می شود.
وی ادامه داد : از سویی سامانه فروش بلیت به سامانه مرکز بهداشت متصل شده و مبتلایان به کرونا تنها با ارائه مدارک صحت و گذراندن پروسه بیماری می توانند از پروازهای فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت بهره مند شوند.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده است؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال – جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده است،  این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و با مساحت کل ۲۲۰ هکتار در  ارتفاع ۴۰ پا پایین تر از سطح آب های آزاد است.