ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز واکسیناسیون عمومی افراد بالای ۸۰ سال علیه کرونا در استان گیلان خبر داد.

دکتر آبتین حیدرزاده در نشست کمیته واکسیناسیون کووید- ۱۹، با اشاره به انجام فاز اول واکسیناسیون کرونا در استان اظهار کرد: فاز دوم واکسیناسیون در استان از روز سه شنبه آغاز و واکسن کرونا به افراد بالای ۸۰ سال تزریق می‌شود.

وی تصریح کرد: آغاز واکسیناسیون فاز دوم کرونا فقط برای افراد بالای ۸۰ سال خواهد بود و در اکثر شهرها و روستاهای استان، پرونده الکترونیک این افراد در اختیار مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت قرار دارد که از طریق تلفن و از مرکز بهداشت با آنها تماس گرفته شده و در روز و ساعت مشخص برای تزریق واکسن کرونا دعوت می‌شوند.

حیدرزاده ادامه داد: احتمالا تعدادی از این گروه در مراکز خدمات جامع سلامت و خانه های بهداشت پرونده الکترونیک سلامت نداشته باشند که در این خصوص همه مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستانهای تابعه استان، شماره تلفنی را اعلام تا افراد بالای ۸۰ سال که با آنها تماس گرفته نشده، با آن شماره تلفن تماس گرفته و اطلاعات آنها جهت واکسیناسیون کرونا ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: از روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه فاز دوم واکسیناسیون کرونا در استان آغاز می شود و کار ثبت نام، افراد بالای ۸۰ سال انجام خواهد شد و هیچ گونه مراجعه حضوری برای این گروه از عزیزان به مراکز بهداشتی و درمانی نخواهیم داشت و اطلاعات به صورت تلفنی اخذ و ثبت می‌شود.

انتهای پیام