آستارا – ایرنا – رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: ۳۰ نفر از امدادگران در قالب طرح آمران سلامت، از اول آذرماه تاکنون رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا را به ۸۰۰ شهروند آموزش دادند و این طرح تا ۲۸ ماه جاری ادامه دارد.

حسین خورشیدی روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: آموزش های بهداشتی با همکاری شبکه بهداشت و درمان آستارا در بازدید از ادارات، واحدهای صنفی و بانک ها به مردم ارائه شده و ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌ پذیر از کرونا از برنامه ‌های آمران سلامت است.

وی بیان کرد: چهار پایگاه سیار و ثابت در نقاط پرتردد شهر راه اندازی شده است و در آنها مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک دعوت می شوند.

وی اظهار کرد: در هر پایگاه سه نفر از داوطلبان هلال احمر حضور دارند و کنترل فشار خون، تب سنجی و اهدای ماسک به شهروندان و گردشگران از خدمات آنهاست.

رئیس جمعیت هلال احمر آستارا گفت: تاکنون در میدان مبارزه با کرونا توسط این جمعیت اقداماتی نظیر ضدعفونی معابر، تب‌سنجی مسافران و عزاداران، توزیع ماسک و آموزش‌های مقابله با ویروس صورت گرفته است.

وضعیت آستارا از نظر شیوع کرونا قرمز است و این ویروس در بیش از ۲۰۰ کشور دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.