آستارا – ایرنا – مسئول پایگاه انتقال خون آستارا از نیاز مبرم به گروه‌های خونی AB ، O و A برای بیماران بستری در مراکز درمانی این شهرستان خبر داد.

عبدالله کریم زاده روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به نیاز به خون و فرآورده‌ های آن در ایام شیوع کرونا، مردم نوعدوست به ویژه افراد دارای گروه خونی یاد شده برای کمک به بیماران، اهدای خون را فراموش نکنند.

وی اظهار کرد: اگر فرهنگ اهدای خون، بیشتر نهادینه شود و هر فرد در تقویم سالانه خود سه تا چهار نوبت در این کار خداپسندانه شرکت کند، شمار اهداکنندگان مستمر خون افزایش خواهد یافت و بانک از ذخیره کافی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: ساعت فعالیت پایگاه انتقال خون آستارا در ماه رمضان از هشت تا ۱۳ است و علاوه بر شهروندان، از روستاهای تالش نیز در این ایام برای اهدای خون مراجعه می کنند. 

مسئول پایگاه انتقال خون آستارا یادآور شد: امسال تا پایان فروردین ماه ۱۷۸ واحد خون اهدا شده است و از این تعداد ۲۳ نفر برای نخستین بار، ۱۲۷ نفر به صورت مستمر و ۲۸ نفر با سابقه طولانی خون داده اند.

وی افزود: چهار نفر از اهداکنندگان، زن و بقیه مرد بودند و اغلب آنها، ۲۵ تا ۳۵ سال سن دارند و مردم، این عمل خداپسندانه را به ایام خاص منحصر نکنند تا تامین خون در طول سال امکانپذیر باشد.

شیوع بیماری کرونا که تمام جهان را درگیر خود کرده، نیاز به فرآورده های خونی برای درمان بیماران کرونایی را در همه جوامع افزایش داده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و نوار مرزی جمهوری آذربایجان واقع شده است.