رشت – ایرنا – مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: ۲ عضو کانون از این استان در پنجمین مهرواره کشوری عکاسی فصل زمستان شایسته تقدیر شدند.

اسفندیار ضیائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اثر عکاسی رقیه‌ بخشی‌ زاده در گروه سنی ۱۲+ و ملیسا بیگدلی گروه سنی ۱۹ تا ۲۲ سال “اعضای ارشد” به ترتیب از اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون لشت‌نشاء و لاهیجان استان گیلان در پنجمین مهرواره عکاسی فصل زمستان شایسته تقدیر شدند.

وی بیان داشت: این مهرواره با هدف به‌ تصویر کشیدن زیبایی‌ های فصل زمستان در شهر یا روستا و موضوع مادر به مناسبت هم‌ زمانی با ولادت حضرت زهرا (س)و روز مادر طراحی و اعلام شده بود.

ضیائی خاطر نشان کرد: در این جشنواره از مجموع یک هزار و ۷۱۳ اثر ارسالی به دبیرخانه مهرواره ۸۰ اثر به مرحله پایانی راه یافت که ۱۲ اثر به عنوان برگزیده و ۲۰ اثر نیز شایسته تقدیر در سه گروه سنی ۱۲+، ۱۵+، ۱۹ تا ۲۲ سال “اعضای ارشد” و بزرگسال “مربیان و کارشناسان کانون” شناخته‌ شدند.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان یادآور شد: فراخوان مهرواره عکس فصل بهار سال ۱۴۰۰ به زودی از سوی انجمن عکاسان نوجوان کانون پرورش فکری منتشر خواهد شد.

افزون بر ۵۰ هزار کودک و نوجوان در مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان گیلان عضو هستند.