لاهیجان – ایرنا – فرماندار لاهیجان گفت: طی ۱۰ روز اخیر یک هزار و ۸۷۶ تست PCR و تست رپید (سریع) کرونا در این شهرستان انجام گرفت که نتیجه ۵۴۷ نمونه برداری مثبت شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، یونس محمودی در پنجاه و یکمین جلسه ستاد مدیریت کرونای لاهیجان اظهار داشت: در این مدت ۱۱۱ نفر در بیمارستان های لاهیجان بستری شدند و متاسفانه ۳۱ نفر نیز بر اثر ابتلا به کووید ۱۹ فوت کردند.
 
وی با بیان اینکه هم اکنون ۸۹ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در سه بیمارستان این شهرستان بستری هستند، خاطر نشان کرد: اجتناب از عادی انگاری، استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی از عوامل مهم پیشگیری از ابتلا به این ویروس منحوس و نوع جهش یافته آن است. 

وی با اعلام تمدید تعطیلی مشاغل ردیف ۲، ۳ و ۴ به مدت یک هفته دیگر افزود: فقط مشاغل ردیف ۱ با رعایت شدید پروتکل های بهداشتی، مجاز به فعالیت می باشند.

فرماندار لاهیجان با بیان اینکه اعمال محدودیت های هوشمند توسط راهور در سطح شهرستان صورت می گیرد، گفت: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ اعمال خواهد شد.

شهرستان لاهیجان با بیش از ۱۶۷ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است و تقسیمات سیاسی این شهرستان مرکب از دو بخش “مرکزی و رودبنه” است.