ایسنا/گیلان مدیرکل ثبت احوال گیلان، از کاهش ۷.۴ درصدی میزان تولد در استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۷۹۰ نفر در استان متولد شده اند.

حسن وفایی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه سال گذشته در مجموع ۲۱ هزار و ۱۳۲ تولد در استان گیلان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: این آمار نسبت به سال ۹۸ که ۲۲ هزار و ۸۱۵ تولد بوده است، کاهش ۷.۴ درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین از رشد ۷.۲ درصدی فوتی ها در استان گیلان خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته ۱۹ هزار و ۷۱۱ فوتی و سال قبل تر ۱۸ هزار و ۳۸۲ فوتی در گیلان به ثبت رسیده است.

مدیرکل ثبت احوال گیلان، با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۷۹۰ نفر در استان متولد شده اند، اضافه کرد: از این تعداد ۹۳۴ نفر پسر و ۸۵۶ نفر دختر و ۱۳۳۳ مورد شهری و ۴۵۷ مورد روستایی است.

وفایی، «فاطمه»، «آوا» و «تیلا» را دارای بیشترین فراوانی در نام دختر دانست و گفت: نام های «ابوالفضل»، «آیهان» و «مهراد» نیز در میان پسران دارای بیشترین فراوانی است.

وی با بیان اینکه به طور میانگین روزانه ۵۹ مورد تولد در گیلان ثبت می شود، عنوان کرد: شهرستان های تالش، آستارا و ماسال دارای بالاترین میانگین نرخ تولد در استان گیلان هستند.

مدیرکل ثبت احوال گیلان، با اشاره به وضعیت ازدواج و طلاق در استان نیز یادآور شد: شاهد رشد ۴.۸ درصدی در میزان ازدواج و رشد ۰.۲ درصدی در میزان طلاق سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ هستیم.

وفایی، آخرین جمعیت استان گیلان براساس داده های سال ۹۹ را دو میلیون و ۵۷۱ هزار نفر دانست و خاطرنشان کرد: از این تعداد یک میلیون و ۲۸۵ هزار نفر معادل ۴۸.۹ درصد مرد و یک میلیون و ۲۸۶ هزار نفر معادل ۵۰.۱ درصد زن هستند.

انتهای پیام