رشت-ایرنا- سرپرست اداره پیش‌بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: از امشب تا صبح دوشنبه دمای استان بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد به طور متوسط در مناطق مختلف استان کاهش می یابد.

شبنم هادی نژاد عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بارندگی و وزش باد،  بعضی نقاط شدید یا گاهی خیلی شدید ، رعد و برق و  کاهش دما به طور متوسط بین  ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد در مناطق مختلف استان، مه آلود بودن هوا  و در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف را در این مدت شاهد خواهیم بود.

وی تصریح‌کرد:  آبگرفتگی،  بالا آمدن آب رودخانه‌ها ، سیلابی شدن مسیل‌ها،  لغزندگی سطح جاده ها و کاهش دید افقی، احتمال خسارت به سازه ها ، لغزش و رانش زمین ، اصابت صاعقه و  اختلال در تردد محورهای کوهستانی استان طی این مدت به دور از انتظار نیست .
وی به وضعیت جوی استان نیز برای روزهای یکشنبه و دوشنبه  اشاره و بیان کرد : آسمان استان برای روز یکشنبه ابری و مه آلود،  کاهش نسبی دما،  بارندگی و وزش باد (گاهی شدید و بعضی اوقات خیلی شدید) ،  احتمال رعد و برق  و در ارتفاعات و دامنه ها بارش برف و  برای روز دوشنبه نیز شرایط تقریباً مشابهی را در استان  خواهیم داشت.

هادی نژاد بیشترین  و کمترین دمای استان را طی  ۲۴ ساعت گذشته مربوط به رودسر با  ۱۳ درجه سانتیگراد و جیرنده با یک درجه سانتیگراد عنوان کرد.