آستارا – ایرنا – مدیر آموزش و پرورش آستارا از اهدای ۴۶ تبلت به دانش‌آموزان عشایری و استثنایی نیازمند، با مشارکت اداره کل متبوع و خیران خبر داد.

سجاد موسوی روز یکشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: تبلت ها در فروردین ماه به دانش آموزان اهدا شده و قیمت هر کدام ۲۶ میلیون ریال است و ۱۳۲ دانش‌آموز بی‌ بضاعت و تحت پوشش دیگر، نیازمند آن هستند و کمک خیران برای تامین تبلت ضروری است.

وی بیان کرد: آستارا دارای ۲۰ مدرسه عشایری و یک مدرسه استثنایی است و در روستاهای فاقد زیرساخت‌ مخابرات، درس‌ نامه‌ خودآموز در اختیار دانش‌آموزان قرار می ‌گیرد و نیروهای ستادی آموزش و پرورش تلاش می کنند تا دانش ‌آموزی به دلیل محرومیت مالی یا نبود زیرساخت مخابرات از تحصیل باز نماند.

مدیر آموزش و پرورش آستارا ادامه داد: به مناسبت هفته معلم از معلمان نمونه و دانش آموزان فعال انجمن های اسلامی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی تجلیل خواهد شد.

موسوی گفت: در سال تحصیلی جدید در صورت حضوری بودن مدارس، حدود هفت‌ هزار دانش آموز در شهر از سرویس مدارس استفاده خواهند کرد و ثبت و به‌ روز رسانی اطلاعات سرویس مدارس در سامانه سپند توسط مدیران واحدهای آموزشی و رانندگان دارای مجوز الزامی است.

وی افزود: رانندگانی که کارت تردد سرویس حمل ‌و نقل دانش‌آموزی از مراجع ذی‌ صلاح را ندارند، توسط سازمان حمل و نقل همگانی شهرداری شناسایی و جهت برخورد قانونی به پلیس راهنمایی و رانندگی معرفی می شوند.

وی اضافه کرد: افزایش کرایه سرویس دانش‌آموزی تا سقف ۲۰ درصد به شورای اسلامی شهر پیشنهاد شده و در صورت تصویب، به شهرداری و مدارس ابلاغ خواهد شد.

ویروس کرونا که دنیا را درگیر خود کرده، سبب تعطیلی مدارس و ادامه تحصیل دانش آموزان در فضای مجازی شده و به قشرهای آسیب پذیر نیز خسارت مالی وارد کرده است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ هزار دانش آموز در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.