به گزارش پایگاه خبری درگیلان به نقل از سرویس سیاسی پایگاه خبری جارستان /اخبارردصلاحیت تمام اعضاء شورای شهررفعالیت هیات شهرستانی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی رشت به پایان رسید و بر این اساس تا ساعاتی دیگر سامانه وزارت کشور اسامی نامزدهای رد صلاحیت شده را در پایگاه اطلاع رسانی خود بارگزاری خواهد نمود. […]

به گزارش پایگاه خبری درگیلان به نقل از سرویس سیاسی پایگاه خبری جارستان /اخبارردصلاحیت تمام اعضاء شورای شهررفعالیت هیات شهرستانی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی رشت به پایان رسید و بر این اساس تا ساعاتی دیگر سامانه وزارت کشور اسامی نامزدهای رد صلاحیت شده را در پایگاه اطلاع رسانی خود بارگزاری خواهد نمود.

در رشت نیز نتایج بررسی صلاحیت نامزدها از سوی هیات نظارت شهرستان رشت متشکل از کمیل رمضانی رییس این هیات -مسئول دفتر امام جمعه سنگر منتسب به احمدی سنگری نماینده رشت در مجلس – ، مبرهن -کارمند دانشگاه آزاد با سوابق نامعلوم برای جارستان و از نزدیکان آقازاده دیگر نماینده رشت، جوادزاده بازنشسته سپاه و باز از نزدیکان سردار آقازاده، اسکندری رییس پیام نور آستانه و خیرخواه علوی سردفتر رسمی طلاق و ازدواج جملگی از نزدیکان جبار کوچکی نژاد نماینده چهاردوره رشت در مجلس شورای اسلامی مشخص گردید.

از قرار اطلاع دیروز و پس از برگزاری جلسه این هیات شهرستانی با هیات نظارت استان و در جلسه شامگاه هیات نظارت شهرستان تصمیم بر رد صلاحیت ۸ عضو فعلی شورای رشت گردید!
منطبق با خبر دیروز پایگاه خبری گیل خبر علت اصلی این رد صلاحیت پاداش دریافتی ۱۱ عضو شورا در سال اول فعالیت خود بوده که البته نهایتا با وجود استرداد مبلغ منتج به صدور حکم هیات حل اختلاف استان نیز گردیده بود.

جالبتر اینکه بهراد ذاکری در سال اول شورای پنجم اساسا به دلیل عدم عضویت در شورا مشمول این امر نبوده اما ظاهرا اعضای هیات نظارت به این نکته و حضور قبلی شکریه در شورا توجه نداشته اند.

اما اخبار موثق جارستان حکایت از فشار خاص و ویژه کوچکی نژاد به این هیات برای رد صلاحیت همه اعضای شورای پنجم خبر میدهد.

در محافل علت اصلی این فشار را اختلاف وی با علوی و مهار او برای عدم کاندیداتوری در انتخابات مجلس ۱۴۰۲ میدانند. موضوعی که تاکنون و به دلیل وجود قراین متعدد مورد تکذیب این سناتور رشتی قرار نگرفته است!
فشاری که حالا دامن یک شهر یک شورا و حتی دوستان فعلی این نماینده مقتدر رانیز گرفته است!