رشت – ایرنا – تیم مس کرمان در ادامه مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور در رشت برابر شهرداری آستارا پیروز شد.

در جریان این دیدار که از هفته سوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان برگزار شد، تیم فوتبال مس کرمان با نتیجه یک بر صفر برابر تیم فوتبال شهرداری آستارا به برتری رسید.

این مسابقه به میزبانی تیم شهرداری آستارا و به دلیل آماده نبودن زمین ورزشگاه وحدت آستارا در ورزشگاه سردارجنگل رشت در یک هوای ابری و بارانی و به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی بدون حضور تماشاگر انجام شد.

این بازی با حملات تیم فوتبال مس کرمان آغاز شد و این تیم در همان دقایق اولیه دو موقعیت مناسب گلزنی بدست آورد اما پس از سپری شدن دقایقی از نیمه اول، بازی به تعادل کشیده شد و بازیکنان بیشتر در وسط زمین توپ را دراختیار داشتند و در پایان نیز این نیمه با تساوی بدون گل پایان یافت.

در نیمه دوم گرچه تیم مس کرمان بازی را بهتر شروع کرد اما بازیکنان شهرداری آستارا نیز با دراختیار گرفتن بیشتر توپ، بازی را به تعادل کشیدند اما در ادامه این نیمه و در دقیقه ۶۹ بابا محمدی بازیکن تیم فوتبال مس کرمان در یکی از حملات تیمش با یک ضربه سر زیبا تنها گل این دیدار را به ثمر رساند.

پس از به ثمر رسیدن این گل، تیم فوتبال شهرداری آستارا بر شدت حملات خود افزود و چند موقعیت مناسب نیز بدست آورد اما در نهایت نتوانست از این فرصتها استفاده کند و تیم مس کرمان با نتیجه یک بر صفر مغلوب شد تا اولین شکست خود در رقابت های فصل جاری لیگ دسته اول را تجربه کند.

تیم فوتبال شهرداری آستارا با ترکیب اشکان توانا، سعید دلاور، حمید ابراهیمی (یاشین سزاوار)، پویا عزیزپور، آرمین منفرددوست، مسعود رمضانی، مهرگان گلبرگ، جابر نصیری (امیر حقده)، شایان عاشورنژاد (عارف اکبری)، ایمان شیرزاد(محمدابراهیم رضازاده) و پژمان ثباتی(امیر قلم آرا) و با سرمربیگری حسن اشجاری مقابل تیم مس کرمان قرار گرفت.  

همچنین تیم فوتبال مس کرمان نیز با ترکیب سجاد بیرانوند، محمدحسین حیدری، عبدالعظیم گوک (آرمان اکوان)، محمدمهدی عسکری (سیدپیمان میری)، محمدرضا پورمحمد، میلاد غریبی (ماهان رحمانی)، محمدعلی صفیا، بابا محمدی (بهرام رشیدفرخی)، محمود شفیعی، امیر طاهر و حمید طاهری فرد با سرمربیگری رضا مهاجری رو در روی تیم شهرداری آستارا قرار گرفت.

قضاوت این دیدار را  امیر جمشیدی با کمک های سیدیعقوب حجتی و علیرضا شهری بر عهده داشتند که در جریان این مسابقه، سعید دلاور، آرمین منفرددوست، شایان عاشورنژاد و مهرگان گلبرگ از تیم فوتبال شهرداری آستارا و میلاد غریبی از تیم فوتبال مس کرمان کارت زرد دریافت کردند.

پیش از این دیدار و تا پایان هفته دوم رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور، تیم های مس کرمان و شهرداری آستارا با کسب چهار امتیاز به ترتیب در رتبه های سوم و پنجم جدول رده بندی این دوره از مسابقات قرار داشتند.

در رقابت های فوتبال لیگ دسته اول باشگاه های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم حضور دارند که به صورت دوره ای و رفت و برگشت در یک گروه با هم رقابت می کنند که تیم های فوتبال شهرداری آستارا، ملوان بندرانزلی و چوکا تالش نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.