ایسنا/گیلان مدیر منابع آب شهرستانهای رضوانشهر، ماسال و انزلی گفت: ۸۰ درصد شالیزارهای رضوانشهر آبخور شبکه سفیدرود نیستند.

بهرام بهرام‌پور در جمع خبرنگاران افزود: مهمترین منابع اصلی تامین آب اراضی کشاورزی شهرستان رضوانشهر به وسیله انشعاب ۴۴ سردهنه خاکی و ۱۸ سردهنه بتنی از پنج رودخانه اصلی شفارود، دیناچال، تیزرود، چافرود و نوکنده است.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۲ مورد از سردهنه های خاکی مذکور به طول تقریبی ۱۷ کیلومتر به طور کامل بازسازی، لایروبی و آبگذاری شده‌اند و کار دو سردهنه باقیمانده نیز به زودی به اتمام می‌رسد.

بهرام پور با اشاره به مساحت ۱۰ هزار هکتاری اراضی شالیزاری شهرستان رضوانشهر خاطرنشان کرد: حدود ۸  هزار هکتار از این اراضی سنتی آبخور و ۲ هزار هکتار آبخور شبکه سفیدرود هستند.

مدیر منابع آب شهرستانهای رضوانشهر، ماسال و انزلی با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از چاه های موجود در سطح شهرستان برای تأمین بخشی از نیاز آبی موجود رضوانشهر گفت: تعداد چاههای عمیق شهرستان  ۸۸ حلقه است که ۷۲ حلقه از آنها در مدار بهره برداری قرار دارد و مابقی آنها نیز به کمک سایر دستگاهها ی متولی، از جمله جهاد کشاورزی در حال تعمیر و تهیه لوازم و قطعات هستیم.

انتهای پیام