رشت – ایرنا – فرماندار آستانه اشرفیه از توزیع ۱۶ هزار و ۴۰۰ بسته حمایتی و معیشتی با هدف کمک به خانوارهای آسیب دیده ناشی از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

حمید رضایی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه توزیع این بسته های حمایتی از اوایل شیوع ویروس کرونا آغاز شده و همچنان ادامه دارد، افزود: ارزش این بسته های معیشتی که با کمک و مشارکت نهادهای حمایتی، پایگاه های مقاومت، دهیاران و خیرین تهیه و در بین خانواده های نیازمند توزیع شده ۴۱ میلیارد ریال است.

وی با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان یادآور شد: در چنین شرایطی فعالیت کلیه مشاغل درجه دو، سه و چهار در این منطقه تعطیل شده، ضمن آنکه کلیه این مشاغل موظفند دستورالعمل های ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا را رعایت کنند.

وی با تاکید بر تشدید نظارت بر بازار و واحدهای صنفی در این شهرستان افزود: همچنین با توجه به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا از هرگونه تجمعات در مناطق گردشگری و پارک های مناطق شهری و روستایی این شهرستان توسط شهرداری ها و دهیاران جلوگیری می شود.

رضایی پرهیز از سفرهای غیر ضروری، استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده، رعایت طرح فاصله گذاری  اجتماعی و نیز پروتکل های بهداشتی را در مقابله با شیوع ویروس کرونا ضروری دانست و اظهار داشت: انتظار می رود عموم مردم دستورالعمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا و همچنین محدودیت های کرونایی را با حساسیت بیشتری رعایت کنند.

شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان گیلان واقع شده و با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.