ایسنا/گیلان مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان از تفاهم نامه ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین در استان خبر داد.

محمد اکبرزاده در جمع خبرنگاران گفت: محرومیت زدایی، عمران و آبادانی روستا و ارائه سایر خدمات به مردم از برنامه‌های محوری بنیاد مسکن استان است.

وی با اشاره به تفاهم نامه ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومین در گیلان افزود: متقاضیان به بانک‌های عامل جهت دریافت ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه معرفی شدند.

اکبرزاده خاطرنشان کرد: اجرای طرح هادی برای توسعه این روستاها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند و پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برکات طرح هادی را در روستاهای کشور شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان متولی طرحهای توسعه روستایی نقش بسزایی در امر توسعه همه جانبه روستاها داشته است، در همین راستا توانسته از این طریق گامهای موثری را در جهت بهبود وضعیت کلان جامعه روستایی همراه با بسترسازی مناسب برای بهبود وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بردارد.

اکبرزاده تصریح کرد: اقدامات بنیاد مسکن در نهایت موجبات نگه داشت جمعیت و مهاجرت معکوس روستائیان شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: تاکنون خدمات ارزشمندی در روستاهای شهرستان ها به ویژه در زمینه مقاوم سازی مسکن روستایی و صدور سند مالکیت روستایی صورت گرفته که برای افزایش این خدمات باید فرمانداری، دهیاری و سایر دستگاه‌های مرتبط تعامل ویژه ای با بنیاد مسکن داشته باشند.

انتهای پیام