رشت – ایرنا – کونگ فوکاران گیلانی در مسابقات اوسیما(هنرهای فردی) انجمن کونگ فو توآی قهرمانی کشور ۲ مقام کسب کردند.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در جریان مسابقات کونگ فو انجمن توآی قهرمانی کشور و در بخش اوسیما(هنرهای فردی کونگ فو) که به صورت مجازی برگزار شد، کونگ فوکاران گیلانی با درخشش خود موفق به کسب یک مدال طلا و یک نقره شدند.

مجید مهروانی گفت : در پایان این مسابقات در رده سنی بزرگسالان در بخش ری کیما، آکیتاکه، سای رده سنی بزرگسالان، فردین عاشوری توآکار گیلانی موفق به کسب مقام قهرمانی شد و مدال طلا این بخش را به خود اختصاص داد.

وی ادامه داد: در رده سنی جوانان نیز ابولفضل پوربابا دیگر کونگ فو کارگیلانی موفق شد در بخش حرکات تعادلی، نمایشی، انعطاف پذیری مقام دوم و مدال نقره این بخش را کسب کند.

وی بیان کرد: همچنین در بخش تیمی نیز تیم کونگ فو انجمن توآی گیلان در رده سنی بزرگسالان توانست مقام نایب قهرمانی کشور را تصاحب کند تا در این رده نیز گیلان صاحب عنوان شود.

وی اضافه کرد: رقابت های اوسیما (هنرهای فردی کونگ فو) انجمن توآی قهرمانی کشور زبده ترین کونگ فوکاران ایران در سبک های مختلف و در رده های سنی جوانان و بزرگسالان به صورت مجازی با هم به رقابت پرداختند که فیلم های این کونگ فوکاران توسط داوران در تهران مورد قضاوت قرار گرفت و در نهایت نیز نفرات برتر این رقابت ها اعلام شد.

رئیس هیات کونگ فو و هنرهای رزمی گیلان خاطرنشان کرد: کونگ فو از دیرباز جایگاه ویژه ای در گیلان داشته به خصوص در رشته توآ این استان از کونگ فو کاران شایسته ای برخوردار بوده و هم اینک نیز علاوه بر حضور مربیان و داوران ارزنده این استان در سطح کشور،  کونگ فو کاران گیلانی در چند سال اخیر توانسته اند در مسابقات مختلف در هر دو بخش بانوان و مردان بدرخشند و مقام ها و مدال های ارزنده ای را کسب کنند.