آستارا – ایرنا – شهردار آستارا گفت: ۱۰ طرح نیمه تمام شهرداری در حوزه مدیریت شهری از قبیل پیاده‌روسازی و کانال‌های هدایت آب‌های سطحی، تا پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر تکمیل می‌شود.

جواد معیتی روز جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: خیابان حکیم نظامی غربی به طول بیش از ۱۰۰ متر آزادسازی شده و عملیات کف سازی، زیرسازی، احداث میدان، جدول کاری، تاسیسات روشنایی، فضای سبز و کانال هدایت آب‌ آن در حال اجراست و برای آن هشت میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در خیابان حافظ مقابل مدرسه افروز، حدود ۸۰ مترمربع عقب نشینی شده و قسمت آزادسازی شده آن جدول کاری، پیاده ‌روسازی و آسفالت می شود و برای اجرای آن یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار منظور شده است.

شهردار آستارا ادامه داد: در کوچه پریان آبراه مقابل جدول، کانال هدایت آب ‌های سطحی به طول حدود ۱۷۰ متر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال در حال ساخت است.

وی بیان کرد: در باغ ملی حدود هزار و ۲۰۰ مترمربع کف سازی و ست ورزشی، پایه ‌های روشنایی، نیمکت و سطل زباله برای آن خریداری شده و به زودی نصب خواهد شد و تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی قدیمی باغ ملی در دستور کار است.

معیتی اضافه کرد: برای زیباسازی باغ ملی، آبشار مصنوعی خریداری و راه اندازی خواهد شد و در مجموع برای ساماندهی این باغ، پنج میلیارد و ۵۰۰ میلین ریال هزینه شده است.

وی یادآور شد: از هفته آینده بهسازی محوطه ترمینال به مساحت ۵۰۰ متر مربع با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز خواهد شد و شهرداری، ۲ گنبد طلایی را با افزون بر ۶۰۰ میلیون ریال خریداری کرده و در دو طرف ورودی مزار شهدا نصب خواهد کرد و رنگ‌ آمیزی جداول، بهسازی و زیباسازی ورودی شهر در حال انجام است.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.