آستارا – ایرنا – فرماندار تالش برگزاری جشن‌های خانوادگی در باغ‌ها را غیرقانونی و اقدام علیه سلامت عمومی دانست و از ماموران بهداشت و دادگستری خواست، متخلفان را شناسایی و با آنان مطابق قانون برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا محمد حسین شاهکویی عصر پنجشنبه در جلسه ستاد کرونا در فرمانداری تالش گفت: وضعیت این شهرستان از نظر شیوع کرونا همچنان قرمز است و محدودیت های تردد و فعالیت مشاغل برای یک هفته دیگر تمدید شده است.

وی ساده انگاری را باعث افزایش بیماری کووید ۱۹ در شهرستان دانست و گفت: مردم در نانوایی ها پروتکل های بهداشتی ستاد کرونا را رعایت نمی کنند و بدون ماسک و بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی در صف ها حضور دارند و باید با افراد متخلف برخورد شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش نیز در این جلسه با اشاره به بستری ۳۳ بیمار کرونایی در بیمارستان گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون ۱۷۷ نفر بستری شده اند و از این تعداد ۷۴ بیمار از هشتپر ، ۲۳ بیمار از لیسار، ۲۵ بیمار از اسالم، هفت بیمار از خطبه سرا ،۹ بیمار از جوکندان، پنج بیمار از کیشون بن، ۲ بیمار از ناو ، ۲ بیمار از چوبر ، یک بیمار ازحویق و ۲۹بیمار از شهرهای دیگر بوده است. 

دکتر بختیار حیدرنیا با اشاره به انجام بیش از سه هزار و ۵۰۰ بازرسی از اصناف گفت: در بازدید دیروز ناظرین بهداشت از ۱۵ بانک بخش های مختلف شهرستان، به جز بانک کشاورزی لیسار و توسعه تعاون تالش بقیه بانک‌ها در رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله حضور یک سوم پرسنل، خودکار ارباب رجوع، ضدعفونی مراجعه کنندگان، استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی نمره منفی داشتند.

وی از مردم، ادارات، کارمندان و شهروندان خواست تا محدودیت ها را جدی گرفته و برای قطع زنجیره کرونا در خانه بمانند و از دورهمی و بازارگردی خودداری کنند.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و بهترین راهکار قطع زنجیره انتقال آن، ماندن در خانه، خودداری از سفر و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.