ایسنا/گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه کسی نیست که با قرآن ارتباط برقرار کند و فقیر بماند، گفت: قرآن کریم، انسان را غنی و بی‌نیاز می‌کند. 

آیت‌الله «رضا رمضانی گیلانی» در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه ماه رمضان، ماه میهمانی خدا است، اظهار کرد: انسان پس از استماع، تلاوت، تفکر و تحقق، می‌تواند انس با قرآن داشته باشد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه انس با قرآن سبب می‌شود، انسان زندگی را درست درک کرده و به هویت خود برسد، افزود: یکی از مشکلات امروز جامعه بشری، بی‌هویتی است.

وی با تاکید بر اینکه عده‌ای در زندگی شخصیت خود را گم کرده و در مسیر بی‌هویتی در حرکت هستند، گفت: علت این اتفاق این است که خود را نشناخته‌اند و از حیات و زندگی واقعی خود، درک و فهم درستی نداشته‌اند.

آیت‌الله رمضانی تصریح کرد: قرآن کریم درباره تمام ابعاد وجودی انسان سخن می‌گوید و فهم و درک درست از حقیقت انسان‎ها را می‌دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره وصف قرآن کریم در نهج‌البلاغه و نگاه امیر المومنین(ع) به قرآن، تاکید کرد: قرآن، کتاب هدایت است و ما باید با این نگاه، آن را مطالعه و تلاوت کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن، سخنگویی است که هرگز دروغ نمی‌گوید، خاطرنشان کرد: کسی با قرآن هم‌نشین نمی‌شود مگر اینکه مورد هدایت قرار گیرد؛ خودش را بهتر می‌شناسد و از کوردلی و گمراهی‌اش کاسته می‌شود.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه کسی نیست که با قرآن ارتباط برقرار کند و فقیر بماند، گفت: قرآن کریم، انسان را غنی و بی‌نیاز می‌کند. 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: بعضی‌ها این بی نیازی را در ثروتمند بودن می‌دانند که البته این ثروتمندی با یک چشم به هم زدنی می‌تواند از بین برود و پس از مرگ نیز از فرد جدا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ‌کدام از ثروت، قدرت و مسئولیت‌ها همراه با انسان به گور نمی‌رود، تصریح کرد: عمل صالح، اخلاق‌مداری، فهم و درک و … است که در این دنیا و آخرت همراه انسان است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه درد جامعه بشری این است که درک درستی از خود، زندگی و جامعه ندارند و به همین دلیل مسیر حرکت به انحراف کشیده می‌شود، خاطرنشان کرد: همه باید درمان خود را از قرآن بخواهند و این کتاب آسمانی است که جلوی انحراف را گرفته است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه باید در سختی‌ها از قرآن یاری بطلبیم، افزود: قرآن تنها شفا برای دردها و بیماری‌ها است.

وی اظهار کرد: قرآن کریم درمانی برای بیماری‌هایی مانند کفر، نفاق، شرک، جهل، سرکشی و گمراهی است، گفت: این کتاب آسمانی بدترین و خطرناک‌ترین امراض را شفا می‌دهد.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با بیان اینکه باید سعی کنیم به‌وسیله قرآن، خواسته‌های خود را از خداوند طلب کنیم، ابراز کرد: قرآن سبب می‎شود تا انسان توجه درستی به حقیقت پیدا کند.

وی تصریح کرد: باید از خداوند طلب کنیم که به ما توفیق دهد تا استماع درست از قرآن داشته باشیم، قرآن را خوب تلاوت کنیم، نسبت به آیات قرآن خوب تفکر کنیم و خودمان را به قرآن عرضه کنیم.

آیت‌الله رمضانی اذعان کرد: زمانی قرآنی می‌شویم که انطباق بیشتر با آیات و محتوای قرآن کریم داشته باشیم. 

انتهای پیام