ایسنا/گیلان جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در بسیج اقشار با بیان اینکه سپاه، پیوسته خود را مخاطب حوادث می داند افزود: سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین،از همان روزهای آغازین شکل گیری ویروس کرونا در کشور حضور پررنگ، سازنده و موثری برای حمایت و همدلی با مدافعان سلامت و کادر درمانی داشته است.

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه سپاه پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد برخاسته از انقلاب اسلامی است اظهار کرد: با توجه به ماهیت اسلامی و باورهای مذهبی در انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران از نیروهای مخلص، متدین و انقلابی و از اقشار مختلف مردم به ویژه دانشجویان پیرو امام شکل گرفت.

وی تصریح کرد: این نهاد جدید در حفظ و حراست از نهال نوپای انقلاب نقش مهمی را ایفا کرد، سپاه پاسداران رفته رفته در حوزه های خدمتی و در کنار نهادهای امنیتی به ویژه ارتش جمهوری اسلامی به جایگاه ویژه ای دست یافته است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در بسیج اقشار با بیان اینکه با توجه به تغییر و دگر گونی در اوضاع جامعه پس از پیروزی نهضت امام ( ره )، باید تدابیر لازم برای حفظ، تداوم، ثبات و نیز دستاوردهای انقلاب اتخاذ می شد گفت: سپاه پاسداران پس از تاسیس در تمامی صحنه های انقلاب و با حضور مستمر و مستحکم خود ثبات و پاسداری انقلاب را تضمین کرد.

حبیبی با تاکید بر اینکه سپاه پاسداران منشأء خدمات و آثار پر برکتی برای انقلاب اسلامی شده است، افزود: در سال های نخستین انقلاب، ترورها، ناامنی ها و تهاجمات نظامی ضد انقلاب با حضور سپاه پاسداران خنثی شد و سپاه پاسداران نقش موثری در شکست طرح ها و سیاست های خصمانه آمریکا در منطقه غرب آسیا و برخورد شجاعانه در برابر تروریسم و تکفیری های داعش در سوریه، عراق ، یمن و…  داشته است.

وی خدمات سپاه پاسداران پس از دوران جنگ تحمیلی را حضور سپاه پاسداران در سازندگی کشور در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و محرومیت زدایی عنوانو خاطرنشان کرد: امروز سپاه بیش از آن که یک سازمان صرفاً نظامی باشد، نهادی است که در کنار حفاظت از تمامیت ارضی ایران و صیانت از جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در ارتقای فرهنگ و تحقق جامعه اسلامی می کوشد.

حبیبی تشکیل سپاه پاسداران را به عنوان یک شجره دفاعی در ابعاد مختلف بیان کرد و گفت: سپاه مدافع ارزش ها و گفتمان حضرت امام ( ره ) و انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در بسیج اقشار با بیان اینکه پیوسته سپاه، خود را مخاطب حوادث می داند افزود: سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین، از همان روزهای آغازین شکل گیری ویروس کرونا در کشور حضور پررنگ، سازنده و موثری برای حمایت و همدلی با مدافعان سلامت وکادر درمانی داشته است.

وی یادآور شد: تجلی این همکاری در طرح غربالگری  محله محور اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی به اوج رسید و از ابتدای آذرماه شاهد حضور نیروهای بسیج در سراسر کشور بودیم بحمدالله با اجرای یک کار مشترک و مدیریت جمعی شاهد تحقق بسیاری از اهداف طرح شهید سلیمانی شد.

حبیبی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نهادهایی است که نقطه امید و در قلب مظلومان و محرومان عالم جای دارد گفت: هر محرومی در جای جای دنیا یک علاقه، وابستگی و کشش درونی نسبت به این نهاد مقدس دارد و طبیعی است که مورد بغض آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا و استکبار جهانی به طریقی در صدد این هستند که با حرف‌های مضحکانه، حرف‌های سخیف بی‌پایه و اساس و با هتاکی که در شان خودشان است، این نهاد مقدس را مورد خدشه قرار دهند.

انتهای پیام