رشت – ایرنا – رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان گفت: ۸۲ هزار و ۸۴۸ ماموریت در سال گذشته توسط این مرکز انجام شده است.

 دکتر پیمان اسدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : از این تعداد ۶۴ هزار و ۸۷۲ مورد مربوط به ماموریت های غیرترافیکی و ۱۷ هزار و ۹۷۶ ماموریت ترافیکی بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در انجام ماموریت ها ۴۸ هزار و ١٧ نفر نیز توسط اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان های گیلان منتقل شده اند.

دکتر اسدی با بیان اینکه پارسال بیش از ۴۰۰ هزار تماس با مرکز اورژانس گیلان گرفته شده است،  اضافه کرد: پارسال سال پرکاری برای فوریتهای پزشکی استان بود.

وی با بیان اینکه در این مدت تعداد هفت هزار و ۶۰۶ ماموریت اورژانسی مختص موارد مشکوک به کرونا توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ انجام گرفت، اظهار داشت: ۶۵ مورد احیای قلبی، ریوی موفق و ١١ زایمان توسط همکاران اورژانسی در این مدت انجام شده است.

وی از مردم خواست: همانند گذشته به توصیه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توجه کنند و با رعایت دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا از خود و خانواده هایشان در برابر ویروس کرونا محافظت نمایند.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی گیلان از پرسنل این مرکز که ایثارگرانه و خستگی ناپذیر در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در حال امداد رسانی به مردم استان هستند،  قدردانی کرد.

اورژانس ۱۱۵ گیلان با برخورداری از ۵۴۱ نیروی انسانی، ۶۷ پایگاه شهری و جاده ای، ۱۳۴ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه موتورلانس، یک دستگاه بالگرد و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس برای خدمات رسانی آماده است.