آستارا – ایرنا – سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش با اشاره به غربالگری ۴۹ هزار و ۴۵۹ نفر در قالب ۱۳ هزار و ۵۹۴ خانوار در اجرای طرح شهید سردار سلیمانی، از شناسایی ۳۰۸ بیمار مشکوک به کرونا و معرفی آنها به پزشک خبر داد.

بختیار حیدرنیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی توصیه کرد و گفت: بیماران مشکوک به کرونا از اول آذرماه تاکنون شناسایی شده اند و در این مدت با تشدید نظارت ها بر اصناف، بازرسان شبکه بهداشت و درمان تالش با همکاری اصناف و اداره اماکن عمومی، هزار و ۳۹۹ بار از اصناف بازدید و به ۲۲۲ واحد صنفی متخلف بهداشتی اخطار صادر و ۷۸ واحد را پلمب کرده اند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تالش ادامه داد: طرح غربالگری کرونا با تلاش عوامل اجرایی آن در سطح شهرستان با جدیت و قدرت اجرا می شود و ماموران به در خانه ها در روستاها و شهرها مراجعه می کنند و مردم نیز همکاری کنند.

وی افزود: متاسفانه تالش همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و تا عادی شدن اوضاع و تبدیل به حالت نارنجی، باید به اجرای پروتکل های بهداشتی با جدیت نظارت شود و محدودیت های کرونایی نیز ادامه یابد.

شیوع ویروس کرونا جهان را درگیر خود کرده و در همه کشورها خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و رعایت پروتکل های بهداشتی بهترین روش مقابله با این بیماری اعلام شده  است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.