رشت-ایرنا- نماینده عالی دولت در گیلان در آیین وداع با پیکر سردار محمدعلی حق بین از فرماندهان گیلانی جبهه مقاومت، مجاهدت های او را الگو و اسوه ای برای خدمتگزاران به کشور خواند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع همچنین در پیامی به این مناسبت بیان کرد: عروج فرمانده سرافراز، سردار محمدعلی حق بین، یادگار دوران دفاع مقدس و از  فرماندهان سپاه قدس گیلان و مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موجب تأثر و تألم عمیق گردید.

وی در این پیام خاطرنشان کرد: به یقین مجاهدت‌های آن سردار که از جمله یاران شهید سلیمانی در جبهه مقاومت بود و در عملیات های غرورآفرین مختلفی در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی موثری داشته، در لوح زرین الهی محفوظ و موجبات رضایت حق تعالی را در پی خواهد داشت.

نماینده عالی دولت در گیلان با تسلیت فقدان آن اسوه‌ ایثار به مردم شریف گیلان، فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خانواده معظم و دوستداران آن فقید سعید، از درگاه خالق رئوف، برای او، همنشینی با اولیاء الله و همرزمان شهیدش و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت نمود.

مراسم وداع با پیکر سردار محمدعلی حق بین از فرماندهان سپاه قدس گیلان و جبهه مقاومت صبح (چهارشنبه) با حضور آیت‌الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، ارسلان زارع استاندار گیلان و سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل لشگر ۱۶ قدس گیلان برگزار شد.

در این مراسم پس از اقامه نماز بر پیکر سردار حق بین توسط آیت الله فلاحتی، حاضران با سینه زنی و قرائت فاتحه، یاد و خاطره این سردار سرافراز را گرامی داشتند.

آیین تشییع پیکر سردار حق بین به صورت کاروان خودرویی از لنگرود به سوی روستای صیقل محله بارکوسرا (زادگاه سردار) برگزار و در کنار مزار برادر شهیدش به خاک سپرده شد .

سردار سرافراز محمدعلی حق بین متولد ۱۳۴۳ از فرماندهان به نام گیلان، فاتح نبل و الزهرا پس از تحمل دوره‌ای بیماری در بیمارستان پارس به همرزمان شهیدش پیوست.

سردار حق بین در دوران خدمت خود در پست های متفاوتی خدمت کرد از جمله مسئولیت های وی فرماندهی لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه  و فرماندهی قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه بود و همچنین  یکی از فرماندهان تاثیرگذار در آزادسازی منطقه نبل و الزهرا سوریه و از یادگاران دوران هشت سال دفاع مقدس بود.

وی از همرزمان سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و از فرماندهان مطرح مقاومت در سوریه و عراق بود که کتاب خاطرات این سردار گیلانی با عنوان «گیل مانا» نیز سال گذشته منتشر شد.