رشت _ ایرنا _ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ۴۵۰ بیمار جدید سرپایی مبتلا به بیماری کووید ١٩ طی ۲۴ ساعت گذشته در این استان شناسایی شده است.

دکتر آبتین حیدرزاده عصر روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: داروهای لازم به این بیماران ارایه شد و از آنان خواستیم ایزوله باشند و قرنطینه را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه در این مدت ٢٢٠ بیمار جدید مبتلا به بیماری کووید ١٩ در بیمارستان های گیلان بستری شدند، اضافه کرد: هم اکنون یک هزار  و ۵۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که ١٢٠ نفر بیمار بدحال تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بیان داشت: آمارها نشان می دهد که بیماری کووید ١٩ در این استان فعال است و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارد.

وی با تاکید بر ضرورت پرهیز از دورهمی اضافه کرد: مقاله ای که اخیرا در مجلات معتبر دنیا چاپ شده نشان می دهد که محدودکردن اجتماعات کوچک بیشترین ارزش و اثر را در کاهش اپیدمی، مدت اپیدمی و کاهش انتقال خیز اپیدمی دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از مردم خواست تا با رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری لازم را در قطع زنجیره انتشار و انتقال ویروس کرونا داشته باشند.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از نخستین استانهای درگیر کرونا در کشور بود . هم اکنون به جز رضوانشهر که در وضعیت نارنجی بیماری کرونا است بقیه شهرستان های گیلان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.