ایسنا/گیلان سردار سرافراز محمد علی حق بین از فرماندهان به نام گیلانی، فاتح نبل و الزهرا پس از تحمل دوره ای از بیماری به همرزمان شهیدش پیوست.

فرمانده سپاه قدس گیلان در پیامی عروج شهادت‌گونه سردار خط شکن جبهه مقاومت(فاتح نبل و الزاهرا) سردار محمدعلی حق‌بین را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح ذیل است:

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ. بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

شهادت سردار پرافتخار اسلام سردار محمدعلی حق‌بین فاتح نبل و الزهرا که رشادت‌های وی درصحنه‌های حق علیه باطل به‌عنوان برگ زرینی در تاریخ جان‌نثاری‌های قهرمانان پرافتخار گیلان به یادگار مانده را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری و بیت مکرم این سردار رشید اسلام تبریک و تسلیت عرض کرده و برای خانواده عزیزشان صبر عظیم مسئلت دارم.

بی‌شک ملت بزرگ ایران و مستضعفین منطقه خود را وامدار از جان‌گذشتگی‌ها و رشادت‌های دلاورانی، چون این شهید والامقام دانسته و سربازان و همرزمانش راه او را با اقتدار و قدرت ادامه خواهند داد.

به گزارش ایسنا،  این فرمانده دلاور و شجاع گیلانی از یاران و همرزمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بود. سردار محمدعلی حق بین پیشتاز رزمندگان گیلانی در نبل و الزهرا بود که بعد از آزادسازی این دو شهر، سردار قاسم سلیمانی در مقر رزمندگان گیلانی حضور یافت و این کار بزرگ را فاتح خیبر نامید.

“نشان فتح” به‌عنوان سمبل عملیات پیروزمندانه رزمندگان اسلام و نشانی برای فاتحان عملیات پیروز رزمندگان اسلام انتخاب‌شده است.

فرماندهی لشکر عملیاتی ۱۶ قدس گیلان، مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه و فرمانده قرارگاه مرکزی امام حسین (ع) نیروی زمینی سپاه از مهم‌ترین سمت‌های سردار حق بین در دوران حیات بود. 

انتهای پیام