ایسنا/گیلان مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان گفت: برگزاری مسابقه مجازی «قرآن کتاب مقاومت» یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه در ماه مبارک رمضان است که در این مسابقه آیات مرتبط با موضوع گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی در قالب ویدیوهای کوتاه در ۳۰ قسمت ارائه می‌گردد و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق لینک‌های مربوطه به سوالات هر قسمت پاسخ دهند.

محمد لطیفی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به دلیل استمرار شیوع ویروس کرونا در سطح کشور و وجود محدودیت‌های مختلف، برگزاری برنامه‌های معمول و بهره‌مندی از ماه مبارک رمضان با دشواری همراه شده است، اظهار کرد: از این رو جهت استفاده حداکثری از ماه مبارک رمضان، برنامه‌های متعددی به منظور انس بیشتر با قرآن و معارف دینی برای کادر و شبکه پشتیبان و نیز دانش‌آموزان با همکاری تبلیغات اسلامی، بصورت مجازی در نظر گرفته شده است.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان با اشاره به انتخاب سالانه یک سوره از سوی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به عنوان سوره سال، گفت: امسال سوره «واقعه» به عنوان سوره سال تشکیلات انتخاب شده است که در این راستا مسابقه حفظ و درک مفهوم سوره واقعه برای تمامی دانش‌آموزان استان و همچنین شبکه پشتیبان اتحادیه در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه به تمامی حافظان این سوره، هدیه‌ای نفیس اهداء می‌گردد، اضافه کرد: علاقمندان، جهت ثبت‌نام در این مسابقه می‌توانند به ادارات تبلیغات اسلامی سراسر استان و همچنین به حساب کاربری @Alo_hamsangaran در پیام رسان شاد، بله و صفحه اینستاگرام همسنگران مراجعه و از نحوه برگزاری آن مطلع شوند.

مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان مسابقه کتابخوانی «بهترین آفریده» را از دیگر برنامه‌های اتحادیه برشمرد و گفت: در این مسابقه، روزانه ویدیوهای کوتاهی به انضمام فایل pdf از بخش‌های مختلف کتاب بهترین آفریده با موضوع انسان شناسی، منتشر می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند هر روز از دو روش تکمیل پرسشنامه و یا ضبط فایل صوتی آن بخش از کتاب، در این مسابقه شرکت کنند.

لطیفی ادامه داد: برگزاری مسابقه مجازی «قرآن کتاب مقاومت» یکی دیگر از برنامه‌های اتحادیه در ماه مبارک رمضان است که در این مسابقه آیات مرتبط با موضوع گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی در قالب ویدیوهای کوتاه در ۳۰ قسمت ارائه می‌گردد و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق لینک‌های مربوطه به سوالات هر قسمت پاسخ دهند.

وی، با بیان انتشار ویدیوهای کوتاه معرفتی بصورت روزانه، عنوان کرد: دانش‌آموزان علاقمند جهت شرکت در این مسابقات می‌توانند به پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گیلان به آدرس hamsangaran.ir و یا به آدرس hamsangarangilan در صفحات فضای مجازی مراجعه نمایند.

انتهای پیام