رشت – ایرنا- مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان با اشاره به انتخاب سالانه یک سوره از سوی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه به عنوان سوره سال گفت: امسال، سوره واقعه به عنوان سوره سال تشکیلات انتخاب شده که دانش آموزان استان می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

محمد لطیفی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این راستا مسابقه حفظ و درک مفهوم سوره واقعه برای تمامی دانش آموزان استان گیلان  و  شبکه پشتیبان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه به تمامی حافظان این سوره، هدیه ای نفیس اهداء می شود، اضافه کرد: علاقمندان، برای ثبت‌ نام در این مسابقه می‌توانند به ادارات تبلیغات اسلامی سراسر استان گیلان و به حساب کاربری @Alo_hamsangaran در پیام رسان شاد، بله و صفحه اینستاگرام همسنگران به آدرس hamsangarangilan۵۸@ مراجعه و از نحوه برگزاری آن مطلع شوند.

لطیفی با تشریح سایر برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان به مناسبت ماه مبارک رمضان خاطر نشان کرد: مسابقه کتاب خوانی بهترین آفریده از جمله این برنامه ها است که در این مسابقه، روزانه ویدیوهای کوتاهی به همراه فایل pdf از بخش های مختلف کتاب بهترین آفریده با موضوع انسان شناسی، منتشر می شود که دانش آموزان می توانند هر روز از دو روش تکمیل پرسشنامه و یا ضبط فایل صوتی آن بخش از کتاب، در این مسابقه شرکت کنند.

وی برگزاری مسابقه مجازی “قرآن کتاب مقاومت” را یکی دیگر از برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گیلان به مناسبت ماه رمضان نام برد و اظهار داشت:  در این مسابقه آیات مرتبط با موضوع گفتمان مقاومت و انقلاب اسلامی در قالب ویدیوهای کوتاه در ۳۰ قسمت ارائه می شود که دانش آموزان می توانند از طریق لینک های مربوطه به سؤالات هر قسمت پاسخ دهند.

لطیفی با اشاره به انتشار ویدیوهای کوتاه معرفتی بصورت روزانه خاطر نشان کرد: دانش آموزان علاقمند برای شرکت در این مسابقات می توانند به پایگاه اطلاع رسانی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان گیلان به آدرس hamsangaran.ir و یا به آدرس hamsangarangilan در صفحات فضای مجازی مراجعه کنند.

استان گیلان دارای افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز است.